Gryf po raz trzeci | Zapowiedź spotkania

W ostatni weekend pojedynek z Gryfem Wejherowo dostarczył naprawdę wiele emocji. Dla tych kibiców, którym nadal jest ich mało tydzień później przychodzi kolejny pojedynek derbowy. W Słupsku w sobotni poranek czeka nas spotkanie ze słupskim Gryfem.

Jeśli chodzi o sytuacje obu zespołów po 9. kolejkach trwającej kampanii idą łeb w łeb. 16 punktów na kontach obu ekip daje im miejsce w TOP 5 ligowej stawki. Pamiętajmy jednak, że “Czarne Wilki” mają rozegrane spotkanie mniej ze względu na pauzę, jednak nie oznacza ona dodatkowych punktów. Jutrzejsze spotkanie zatem zapowiada się naprawdę interesującą jeśli chodzi o układ ligowej czołówki.

Ciężko jest w tym momencie wyłonić jednoznacznie faworyta tego spotkania. Pamiętajmy, że są to derby, które zawsze lubią rządzić się swoimi prawami. Każdy scenariusz w tym meczu jest możliwy. Na boisku zagrają zespoły nastawione na ofensywę – jeśli chodzi o gospodarzy spotkania są oni na drugim miejscu jeśli chodzi o strzelone bramki w tym sezonie. Bezbramkowo zatem nie powinno być – jednak kto będzie bardziej skuteczniejszy to już zweryfikuje boisko.

Ostatni mecz “trójkolorowi” przegrali z Lechią II Gdańsk 1:3. Był to mecz wyjazdowy, jednak i przy Zielonej bez porażki się w tym sezonie nie obyło. Pod koniec sierpnia Słupsk podbiła Pogoń Lębork. Twierdza Gryfa zatem jest do zdobycia, jednak czy uda się to podopiecznym Karola Szymleka?

“Czarne Wilki” w ostatnich spotkaniach idą jak burza. 8 spotkań bez porażki to passa, która powstała nie bez kozery. Bytowiacy grają piłkę przyjemną dla oka kibica i najważniejsze skuteczną. Choć zespół został zebrany tego lata w niemalże 2 tygodnie co raz bardziej widać zgranie i fach trenerski Karola Szymleka. Na ten moment zespół podczas ostatnich dwóch tygodni miał patent na Gryfa. W ostatnią środę września pewnie pokonali rezerwy naszych sobotnich rywali 4:1 w regionalnym pucharze polski. W minioną sobotę udało się pewnie pokonać Gryf wejherowski. Czy w tym przypadku sprawdzi się słynne powiedzenie “do trzech razy sztuka”?

KS Gryf Słupsk vs MKS Bytovia Bytów | 9 października 2021, sobota | 11:00 | ul. Zielona 9, Słupsk