Festiwal strzelecki

W drugiej kolejce SKO Juniora D2 nasza drużyna na własnym boisku podejmowała GTS Bieliński Czarna Dąbrówka. Mecz ułożył się dla nas znakomicie, bo już w pierwszej minucie po podaniu K.Stenki piłkę do bramki wpakował I.Domaros.

Goście nie zdążyli się pozbierać po pierwszej bramce, a już w drugiej minucie po indywidualnej akcji K.Stenki mamy 2:0. Nie zwalniamy tempa i w 7 minucie podwyższa M.Tomaszewicz . Kolejna akcja – rzut rożny i Ł.Sandak zdobywa bramkę. Dobra gra naszego zespołu spowodowała, że drużyna GTS-u nie potrafiła powstrzymać naszych zawodników. Poskutkowało to tym, że w 10 i 15 minucie kolejne bramki strzela M.Tomaszewicz i kompletuje hat-tricka. Kolejne ataki i bramki, w 21 i 22 minucie Kamila Stenki i on także ma już trzy bramki. Na koniec pierwszej połowy jeszcze do siatki trafia I. Kleinszmidt i prowadzimy 9:0.

Po zmianie stron i wprowadzeniu zmian w składzie mecz się nieco wyrównał. Dalej mieliśmy przewagę, ale drużyna gości częściej przedzierała się na naszą połowę. Trwało to jednak do 48 minuty, w której swoje strzelanie rozpoczął K. Stenka. Potrzebował tylko 5 minut na strzelenie swojego drugiego hat-tricka w tym meczu. 57 minuta i swojego drugiego gola tego dnia strzela I.Kleinszmidt. Kolejna akcja i swoją siódmą bramkę strzela K.Stenka. Ostatnia akcja meczu – rajd K. Stenki i wykłada piłkę do pustej bramki I. Żmudzie-Trzebiatowskiemu, który ustala wynik meczu na 15:0.

– Gratulacje dla chłopaków za ten mecz, w którym zagrali bardzo dojrzale. Mimo że mieliśmy dużą przewagę, to graliśmy cały czas konsekwentnie i z dużym zaangażowaniem. Cieszy fakt, że poprawiliśmy skuteczność z zeszłego meczu, ale jest jeszcze nad czym pracować, bo dużo sytuacji można było zakończyć lepiej. Na wyróżnienie zasługuje dziś K.Stenka, zagrał bardzo dobry mecz i strzelił aż siedem bramek. Brawa dla M. Wirkusa, który dziś nie strzelił bramki, ale zaliczył kilka asyst i bardzo pracował dla drużyny, która dziś pokazała, że liczy się zespół, a nie jednostki. Dziękuję rodzicom i wszystkim kibicom za wsparcie głośnym dopingiem – mówi trener Krzysztof Król.

2. KOLEJKA JUNIOR D2 MŁODZIK GRUPA 2: MKS Bytovia Bytów – GTS Bieliński Czarna Dąbrówka 15:0

Bramki: K.Stenka 7, M.Tomaszewicz 3, I.Kleinszmidt 2, I.Domaros, Ł.Sandak, I.Żmuda-Trzebiatowski.

Bytovia: M.Cyran, A.Prądziński, B.Kowalski, Ł.Sandak, M.Tomaszewicz, P.Borkowski, K.Stenka, M.Wirkus, I.Domaros, A.Kolaszt, I.Łosiński, P.Król, I. Żmuda-Trzebiatowski, J.Malski, I.Kleinszmidt.