Festiwal strzelecki w sparingu

W mocno juniorskim składzie zespół rezerw zagrał swój trzeci kontrolny mecz. Przeciwnikiem była Słupia Sulęczyno, na co dzień występująca w gdańskiej B klasie.


Wyjazd na obóz z pierwszą drużyną kilku zawodników, którzy w meczach ligowych występują w drużynie rezerw, jak również choroby i kontuzje spowodowały, iż z konieczności zagrało aż czterech juniorów młodszych. Bytowska młodzież strzeliła przeciwnikom aż 8 bramek, rzetelnie realizując kolejną jednostkę treningową.

– Uczciwie wybiegane przez naszych zawodników 90 minut. Chłopcy na treningach pomału schodzą już z dużych obciążeń wytrzymałościowych i siłowych, co było momentami widać na boisku podczas ciekawych, szybkich akcji ofensywnych. Myślę, że młodzi piłkarze wydelegowani przez trenera Mateusza Śmigla zagrali dobrze, zbierając kolejne, cenne doświadczenia – powiedział po meczu Artur Chajecki.

Bytovia II Bytów – Słupia Sulęczyno 8:1

Bramki: Syldatk x4, Jeżewski x2, K.Chajecki, Wolski(jun.B).

Bytovia II: Stachyra(jun.B), K.Szymanowski, Wdowiak, Chłopecki, Marcinkowski(jun.B) (46′ Somionka jun.B), Leik, Jeżewski, K.Chajecki, Wolski(jun.B), Syldatk, Błank (46′ M.Szymanowski).