Derbowa sobota | zapowiedź spotkania z Gryfem

Chociaż wrzesień daj się nam we znaki bardzo chłodną pogodą sobotni wieczór przy Mickiewicza 13 zapowiada się gorąco. Już jutro, o godzinie 18:00, rozpocznie się zawsze elektryzujące spotkanie z Gryfem Wejherowo. 

Siedem. Zespoły, które jutro staną na przeciwko siebie przy Mickiewicza 13 po ośmiu kolejkach na swoje konto zapisały (zaledwie) siedem punktów. W przypadku tych ekip nie jest to wynik zadowalający, zwłaszcza, że przed sezonem stawiano je jako potentatów do miejsc w górnej części tabeli. Tym czasem 14. miejsce Gryfa oraz 15. miejsce Bytovii to miejsca, które do połowy września zapewniły sobie te zespoły.

Zespoły, które jeszcze nie tak dawno walczyły o punkty na poziomie centralnym. W czerwcu 2020 roku na bytowskim stadionie walczyły między sobą o punkty w 2. lidze. Zespoły, które nadal są pewnymi markami pomorskiego futbolu, wypracowanymi na przestrzeni wielu lat. Teraz walczące na poziomie IV ligi.

Podopieczni Grzegorza Lisewskiego do Bytowa przyjadą z dwumeczową serią bez zdobyczy punktowych. W meczach ze Spartą oraz rezerwami Chojniczanki zdecydowanie zabrakło skuteczności, przez co rywale mogli pokusić się o całą pulę w tych meczach. W pozostałych spotkaniach smaku porażki zaznali jeszcze raz. Pozostałe spotkania to jedna wygrana z rezerwami Arki oraz aż 4 podziały punktów. A były to mecze, w których działo się dużo – żadne ze spotkań remisowych nie zakończyło się bezbramkowo. Najciekawiej było podczas meczu z Czarnymi Pruszcz Gdański, kiedy to mecz zakończył się remisem 3:3.

Bytovia natomiast po dwóch porażkach z rzędu w ostatniej kolejce przełamała w końcu swoje demony. Na trudnym terenie w Pelplinie udało się wygrać z Wierzycą 1:3. Znakomite spotkanie zagrał tam między innymi Vova Kaydrovych, który zdobył w tym spotkaniu dwie bramki. Po meczu obudziły się nadzieję, że to było to spotkanie, po którym “Czarne Wilki” w końcu przełamią się po gorszym starcie sezonu. Trzymamy kciuki, aby właśnie tak było.

Spotkanie Bytovii z Gryfem Wejherowo odbędzie się w sobotę, 17.09 na Stadionie Miejskim w Bytowie. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 18:00.