Derbów czas | Zapowiedź spotkania

Po niedzielnym pucharowym spotkaniu z rezerwami Gryfa Słupsk czas na jego “imiennika” z Wejherowa. Jutrzejszy, sobotni wieczór będzie stał w Bytowie pod znakiem derbów. Derby rządzą się swoimi prawami, więc czeka nas jutro prawdziwe “meczycho”.

7 czerwca 2020. Przy Mickiewicza 13 o drugoligowe punkty walczą ze sobą dwa zespoły. W roli gospodarza Bytovia, która po spadku z pierwszej ligi walczy w górnych sektorach tabeli o powrót na zaplecze ekstraklasy. Po drugiej stronie Gryf Wejherowo, który walczył wówczas z widmem spadku, które jednak było już prawie pewnym wyrokiem i głęboko zaglądało w oczy zawodników, działaczy oraz kibiców . Trudno było wówczas przewidzieć, że po 1,5 roku zespoły te spotkają się na tym samym stadionie, jednak walcząc już o punkty w pomorskiej 4. lidze.

Dla żółto-czarnych ostatnie dwa sezonu to istne piekło. Dwa spadki pod rząd zawsze są ciężkie do przetrawienia, zwłaszcza w sytuacji, gdy niedawno występowało się na szczeblu centralnym. Najstarszy klub na Pomorzu pisze na ten moment te najczarniejsze kartki historii, jednak nie ustaje w walce o lepsze jutro. Na pocieszenie można na pewno stwierdzić, że w tym sezonie pierwszym zespołem do spadku nie są. Po 8. kolejkach zajmują 11 miejsce z 3 zwycięstwami, 4 porażkami i 1 podziałem punktów, i na pewno chcą te dwa kroki w tył zamieniać powoli w rozpęd w drodze ku górze. Choć na ten moment górnych sektorów ligowego towarzystwa nie okupują w 100-lecie istnienia klubu ciche marzenie o hucznym świętowaniu tego roku są – oczywiście przypieczętowanego awansem.

Jeśli mówimy o problemach Gryfa ciężko pominąć i te klubu z Bytowa. Po trudnym sezonie w 2. lidze pod względem zarówno sportowym, jak i finansowym nadszedł spadek nie do 3, a do 4 ligi. Mimo to obecny sezon rekompensuje kibicom niedobór wygranych z poprzedniego sezonu. Podopieczni Karola Szymleka grają piłkę przyjemną dla oka, a przede wszystkim – co raz bardziej skuteczną. Czy jutro tej skuteczności również nie będzie brakować? Przekonamy się już jutro. Początek spotkania o godzinie 19:00.

Bytovia Bytów vs Gryf Wejherowo | 2.10 (sobota), godzina 19:00 | Bytów, ulica Mickiewicza 13

Bilety dostępne w kasach biletowych bytowskiego stadionu od godziny 16:00 do 19:30 oraz na stronie bilety.bytoviabytow.pl.