Czas na Motor

W sobotę “Czarne Wilki” kolejny raz wybiegną na murawę stadionu przy Mickiewicza 13. Naszym rywalem będzie Motor Lublin. Początek meczu o 18:00.

Nasz jutrzejszy rywal plasuje się na 12. miejscu w ligowej tabeli i ma tylko 2 punkty przewagi nad “Czarnymi Wilkami”. Jutrzejsze spotkanie będzie więc bardzo istotne dla obu ekip. Ewentualne potknięcie może bardzo skomplikować sytuację jednego z rywalizujących ze sobą zespołów.

W kadrze drużyny z Lublina znajduje się dwóch piłkarzy dobrze znanych bytowskiej publiczności. Są to Tomasz Swędrowski i Sławomir Duda. Pierwszy z nich w Bytowie spędził pół roku w sezonie 2018/19. Przygoda drugiego z nich z Bytovią była już nieco dłuższa. Duda czarno-biało-czerwoną koszulkę przywdziewał przez dwa lata, a jego historia w zespole “Czarnych Wilków” zakończyła się latem 2019 roku.

Motor w ostatnich meczach nie radził sobie najlepiej. W ostatnich sześciu spotkaniach zdobyli zaledwie 3 punkty. W minioną środę podopieczni Marka Saganowskiego przegrali na wyjeździe z Garbarnią Kraków 1:2, a wcześniej ulegli Wigrom Suwałki 0:1. Takie wyniki sprawiły, że w oczy Motorowi powoli zaczyna zaglądać widmo strefy spadkowej.

Lepiej nie wygląda również sytuacja Bytovii. Czarno-biało-czerwoni w ostatnich pięciu meczach zdobyli zaledwie jedno oczko. Naszym zawodnikom brakowało jednak trochę szczęścia, aby zdobyć więcej punktów w tych spotkaniach. Miejmy jednak nadzieję, że jutro podopieczni Kamila Sochy pokażą się z dobrej strony i po dłuższej przerwie będą mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Mecz z Motorem będzie można obejrzeć w aplikacji mobilnej eWinnera oraz na platformie Sportize.

Bytów, sobota, godz. 18:00, MKS Bytovia Bytów – Motor Lublin