Czas na Grom Nowy Staw

Już w sobotę czeka nas wyjazdowa rywalizacja z Gromem Nowy Staw. “Czarne Wilki” wyruszą w drogę do trzeciego zespołu IV-ligowej tabeli. Początek rywalizacji o 11:00.

Grom Nowy Staw plasuje się obecnie na 3. miejscu w tabeli z dorobkiem 65 punktów po 33 meczach. W ostatnim spotkaniu Grom pokonał na wyjeździe Spartę Sycewice 3:2. Zespół z Nowego Stawu radzi sobie zdecydowanie lepiej na wyjazdach, gdzie gospodarze jutrzejszego meczu przegrali zaledwie raz, natomiast na własnym boisku ulegli przeciwnikom aż pięć razy.

W barwach zespołu z Nowego Stawu znajdziemy jedno znajomo brzmiące nazwisko. Norbert Hołtyn. bo to o nim mowa reprezentował barwy “Czarnych Wilków” w sezonie 2019/20. Wówczas w Bytovii wystąpił w 19 meczach w II lidze, w których zdobył 2 bramki.

Przed Bytovią pięć ostatnich kolejek w IV lidze. Sportowo “Czarne Wilki” już spadły z rozgrywek. Chociaż matematyczne szanse jeszcze pozostają, to nasi bezpośredni rywale w walce o utrzymanie mają jeszcze przed sobą mecze z GKS Kowle, który wycofał się ze zmagań. Niejako więc “z urzędu” nasi przeciwnicy otrzymają komplet punktów. Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że nie wszystkie zespoły przystąpią do zmagań w przyszłym sezonie i korzystnie ułożą się dla nas wyniki III ligi w grupie II, gdzie w lidze utrzyma się Bałtyk Gdynia. O ostatecznych rozstrzygnięciach przekonamy się już pod koniec czerwca. Na razie jednak skupmy się na sobotnim meczu z Gromem Nowy Staw. Trzymajmy kciuki za dobry wynik naszego zespołu.

Nowy Staw, sobota (03.06.), godz. 11:00, Grom Nowy Staw – MKS Bytovia