Czas na derby!

Na ten mecz chyba każdy kibic Bytovii czeka całą rundę. Rywalizacja z Chojniczanką zawsze budzi dodatkowe emocje. Już jutro o 13:30 “Czarne Wilki” zagrają na wyjeździe z “Chlubą Grodu Tura”.

Nasz niedzielny rywal w tym sezonie jest jednym z pretendentów do awansu na zaplecze Ekstraklasy. Obecnie zawodnicy prowadzeni przez Adama Noconia plasują się na 3. miejscu w tabeli z dorobkiem 55 punktów. Obok Skry Częstochowa mają jednak największą liczbę rozegranych spotkań – 29.

Chojniczanka ma bardzo skuteczną ofensywę. Aktualnie zawodnicy z Chojnic najczęściej spośród całej stawki pokonują golkiperów przeciwników. Na listę strzelców w zespole żółto-biało-czerwonych wpisuje się m.in. były zawodnik Bytovii Mateusz Klichowicz. W trwającym sezonie 29-latek w 27 meczach zdobył 8 goli.

Gospodarze niedzielnej rywalizacji nie przegrali od czterech spotkań. Ostatnio zremisowali 2:2 z Motorem Lubli i 1:1 z Wigrami Suwałki, wygrali natomiast z KKS Kalisz 2:0 i aż 6:0 z rezerwami Śląska. Ostatnią drużyną, która pokonała Chojniczankę była Garbarnia Kraków, która 10 kwietnia wygrała z chojniczanami 2:1.

Z kolei Bytovia przeżywa obecnie kryzys. Mimo niezłej gry i wielu strzałów na bramkę, “Czarne Wilki” nie są w stanie zdobyć kompletu punktów już od 20 marca, gdy na własnym stadionie pokonali Błękitnych Stargard 3:1. Miejmy jednak nadzieję, że jutrzejszy Dzień Flagi okaże się szczęśliwy dla podopiecznych Kamila Sochy i w dobrych nastrojach wrócą do Bytowa.

Mecz z Chojniczanką będziecie mogli obejrzeć w aplikacji mobilnej eWinner oraz na platformie Sportize.

Chojniczanka, godz. 13:30, MKS Chojniczanka – MKS Bytovia Bytów