Bytów wita sezon | zapowiedź spotkania z Chojniczanką

Wracamy z ligowymi rozgrywkami na Mickiewicza 13! Już jutro “Czarne Wilki” zagrają po raz pierwszy w tym sezonie przed własną publicznością, a na przeciw nim staną młode rezerwy Chojniczanki Chojnice.

Czwartoligowy zespół “Chluby Grodu Tura” dobrze rozpoczął ligowe zmagania. W Chojnicach pokazali swoją wyższość nad zespołem Sparty Sycewice, których pokonali 3:1 po bramkach Majtyki, Trojanowskiego oraz Raburskiego. Zwycięstwo to dało im po pierwszej kolejce 4. miejsce w ligowej tabeli.

Z klubu przed sezonem odeszli Bartek Gajda oraz Krystian Rywalt, czyli dwaj defensorzy, którzy odgrywali kluczową role w zespole czerwono-żółtych w poprzednim sezonie. Trzon zespołu został jednak utrzymany. Dodatkowo do kadry dołączyli zawodnicy juniora starszego chojnickiej akademii, a dodatkowo do zespołu dołączyło dwóch młodych zawodników z akademii Fase Szczecin – Paweł Szapier oraz Filip Pawlak. Doświadczeniem w zespole promieniuje Marcin Trojanowski, który w poprzednim sezonie rozgrywał swoje spotkania w pierwszym zespole Chojniczanki. 32-letni pomocnik, który w swoim piłkarskim CV ma wpisane takie kluby jak Korona Kielce, Kotwica Kołobrzeg czy Warta Poznać, jest zawodnikiem, który nie tylko mocno wpływa na grę zespołu, ale również kreuje grę młodej kadry. Według trenera kadra jest mocniejsza niż na wiosnę i czeka ich mocny sezon. Dodatkowo zespół będzie wzmacniany, jak to typowe rezerwy, zawodnikami zespołu pierwszoligowego.

Bytovia natomiast swojego początku nie może zaliczyć do najlepszych. Przegrali oni bowiem w wyjazdowym spotkaniu z Aniołami Garczegorze aż… 2:7. Mecz ten był przedłużeniem serii porażek w całym okresie przygotowawczym. Forma bytowiaków nie jest na najlepszym poziomie. Nie zmienia to faktu, że kolejny tydzień przed 2. kolejką ligową był okresem, w którym “Czarne Wilki” zrobiły wszystko, by zmazać ostatni blamaż jako wypadek przy pracy. W mikro cyklu treningowym zagrali między innymi dodatkowy mecz towarzyskim, w którym wygrali z Zawiszą Borzytuchom 6:0. Sparing był okazją, by poprawić celowniki i w grze zespołu wypracować schematy opracowywane na treningach, które mają pomóc zdobyć w sobotę pierwsze punkty w tym sezonie. Teraz pozostaje nam nic innego, jak przyjść jutro po 17:00 na Mickiewicza 13, zakupić bilet i wspierać podopiecznych Karola Szymleka w tym trudnym momencie dla tego zespołu. Teraz potrzebują wsparcia kibiców jeszcze bardziej niż kiedykolwiek.

MKS BYTOVIA BYTÓW VS MKS CHOJNICZANKA II CHOJNICE | 13.08 (sobota), godz. 18:00 | Bytów, Mickiewicza 13.

Bilety dostępne w sprzedaży będą tylko i wyłącznie w kasach biletowych bytowskiego stadionu od godziny 16:30. Więcej informacji znajdziecie na klikając TUTAJ.