Bytovia – KP Starogard 2:1

W przedostatnim sparingu trwających przygotowań wygrywamy z KS Stargard Gdański 2:1 w Stężycy. Obie bramki dla naszego zespołu strzelił Eryk Moryson.

Spotkanie było rozgrywane w zimowej aurze. Nieustające opady śniegu spowodowały, że boisko pełniło w pewnym stopniu funkcje lodowiska, co powodowało liczne upadki zawodników. Nie przeszkadzało to jednak naszemu zespołowi rozgrywać składne akcje, które przyniosły efekt już w 2 minucie spotkania. Po znakomitym podaniu prostopadłym Jakuba Bacha akcję pewnie wykończył Eryk Moryson. Obie strony miały swoje szansę, jednak w końcowej części pierwszej połowy rywale wykazali się większą skutecznością. W 43 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mocnym strzałem głową bramkę zdobył Kamil Sylwestrzak. Druga połowa to nadal wyrównana gra obu zespołów. Po indywidualnym błędzie defensywy zielono-białych udało się objąć prowadzenie. W 62 minucie na połowie przecinków piłkę przejął Moryson i po znakomitej indywidualnej akcji wyprowadził nas ponownie na prowadzenie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i odnieśliśmy kolejne zwycięstwo podczas trwających przygotowań.

Bytovia Bytów 2-1 KP Starogard Gdański
Eryk Moryson 2, 62 – Kamil Sylwestrzak 43

Bytovia Bytów: (I połowa) Adrian Olszewski – Filip Dymerski, Krzysztof Bąk, Oskar Krzyżak, Kuba Lizakowski, Mateusz Wrzesień, Przemysław Lech, Paweł Zawistowski, Jakub Bach, Eryk Moryson, Piotr Giel. (II połowa) Marcin Staniszewski – Matheus Camargo, Krzysztof Bąk, Adam Szmidke, Mateusz Wrzesień, Marcel Damaschke, Bartosz Wolski, Eryk Moryson, Maciej Błaszkowski, Jakub Nowakowski, Kacper Sezonienko.