gwardia koszalin

Bytovia – Gwardia Koszalin 4:1

Bytovia pokonała Gwardię Koszalin 4:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli debiutujący Paweł Zawistowski (dwie), Przemysław Lech i Norbert Hołtyn.

Nasz zespół od początku spotkania grał wysoko i często przebywał pod polem karnym rywalem. Wynik spotkania otworzył Paweł Zawistowski, który znalazł się w dogodnej sytuacji i bez problemu pokonał bramkarza. Chwilę później Adrian Kwiatkowski wyszedł na dobrą pozycję, ale atakowany oddał niecelny strzał. Tuż przed przerwą w polu karnym faulowany był Karol Czubak. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Przemysław Lech.

Po przerwie, w lekko zmienionym składzie, to nadal podopieczni Adriana Stawskiego prezentowali się lepiej. W drugiej części spotkania wystąpili testowani zawodnicy – bytowiak Maciej Kozakowski, Jakub Sawicki i Krystian Espersen z Jaguara Gdańsk oraz Joseph Amoah. 27-letni ghański obrońca jest obecnie piłkarzem czwartoligowego Gryfa Słupsk. Kilkanaście minut po wznowieniu drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Zawistowski. Piłkę dośrodkował Amoah, świetnie zgrał ją Czubak, a popularny “Zawias” wykończył całą akcję. Chwilę później Gwardia zdobyła honorowego gola. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał zupełnie niekryty Maksymilian Boczek. Ostatni cios zadała jednak Bytovia. Do piłki odebranej przed polem karnym dopadł w końcu Norbert Hołtyn, który mocnym strzałem ustalił wynik na 4:1.

Bytovia – Gwardia Koszalin 4:1 (2:0)

Bramki: Zawistowski (dwie), Lech (k.), Hołtyn – Boczek.

Bytovia: Syldatk (46 Ryngwelski) – Deleu (46 Amoah), Bąk, Rutkowski, Liberacki (60 Kozakowski) – Ameyaw (46 Bielawski), Lech (82 Sawicki), Zawistowski (67 Błaszkowski), Kwiatkowski (58 Szela) – Giel (46 Hołtyn), Czubak (67 Espersen).