Pogrom Chrobrego

Aż 15:0 zakończył się mecz 10. kolejki Ligi Okręgowej, w którym Bytovia II Bytów rozgromiła ostatni zespół tabeli – Chrobry Charbrowo.

Cały mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy, a goście tylko raz znaleźli się z piłką na połowie przeciwnika. Choć w pierwszym kwadransie bytowiacy stworzyli kilka ładnych akcji, to tylko jedna zakończyła się bramką. Dogranie z lewej strony przez Patryka Wolskiego trafiło na 8 m do Krzysztofa Zblewskiego, który bez problemów pokonał golkipera gości. Bytowiacy w kolejnych minutach nacierali coraz bardziej, lecz zawodziła skuteczność. Dopiero ostatnie 18 minut przyniosło worek z bramkami. Najpierw bramkarza pokonał asystent przy pierwszej bramce, by po chwili na 3:0 podwyższył Rafał Zagdan. Sześć minut później do siatki trafił Szymon Tochman a po chwili P. Wolski. Ostatnie dwa trafienia w tej części były dziełem młodych bytowskich pomocników, Najpierw trafił Bartosz Wolski a wynik ustalił Sz. Tochman 7:0.
Drugie 45 minut to przygniatająca przewaga bytowiaków, którzy cały czas dochodzili do znakomitych okazji. Wynik bramkowy w tej części otworzył Jakub Malich trafiając z bliskiej odległości. Dwie minuty później do siatki piłkę wbił Adam Szmidke, który ponownie pokonał bramkarza w 61 minucie. Jedenastego gola zaaplikował Sebastian Jeżewski, by w tej samej minucie swoją drugą ramkę zdobył R. Zagdan. Na 18 minut przed końcem bramkarza pokonał P. Wolski, by po paru minutach kolejne trafienie zaliczył R. Zagdan. Ostatni cios rywalom zadał Oskar Sikorski, trafiając z 16 metrów.
Dobry trening dla naszego zespołu, może dobrze, że zawodziła trochę skuteczność, bo trochę żal było chłopaków z Charbrowa. A tak na poważnie to ważne, że zawodnicy podeszli do tego spotkania zmobilizowani i do końca spotkania chcieli uzyskać jak najwyższy wynik – podsumował trener Jacek Maszkowski.
BYTOVIA II Bytów – CHROBRY Charbrowo 15:0
Bramki: 15′ Zblewski, 27′ 39′ 73′ P. Wolski, 30′ 64′ 80′ Zagdan, 36′ 43′ Tochman, 40′ B. Wolski, 50′ J. Malich, 52′ 61′ A. Szmidke, 64′ S. Jeżewski, 84′ O. Sikorski
BYTOVIA II : M. Czyżniewski – M. Wdowiak, P. Leik, K. Zblewski (46 A. Spiczak Brzeziński), A. Szmidke, M. Błaszkowski (46 O. Sikorski), Sz. Tochman, B. Wolski (46 S. Jeżewski), P. Wolski (73 Ł. Marcinkowski), M. Łangowski (46 J. Malich), R. Zagdan.