Bąk z nowym kontraktem i w nowej roli

Kapitan bytowskiego zespołu – Krzysztof Bąk przedłużył kontrakt z klubem o kolejne pół roku. Nowa umowa 36-latka będzie obowiązywać do czerwca 2019 roku. Popularny “Bączek” będzie też grającym asystentem trenera Adriana Stawskiego.

Jesienią doświadczony obrońca zagrał w 4 ligowych spotkaniach. Teraz obowiązki piłkarza będzie łączył z pomaganiem sztabu szkoleniowemu. Zastąpi w tej roli Łukasza Wróbla.

– Trener Adrian szukał osoby, która mogłaby mu pomóc w najbliższym półroczu, jeśli chodzi o organizację treningu i pracę w sztabie. Zaproponował mi tę funkcję i nie ukrywam, że się ucieszyłem, dostając taką ofertę i zaufanie. Nie zastanawiałem się ani chwili nad jej przyjęciem. Myślę, że grając na poziomie ekstraklasy i I ligi przez prawie 16 lat, to udało się mi się podpatrzeć pewnie nawet około 20 trenerów. Doświadczenie zawodnicze może pomóc w innym spojrzeniu, zasugerowaniu innych ćwiczeń. Z pewnością dam z siebie 100%. Obiecałem trenerowi, że zrobię wszystko, aby go nie zawieść – mówi Krzysztof Bąk.

Życzymy powodzenia!