Adrian Stawski odchodzi z Bytovii

Po 3,5 roku pełnienia funkcji trenera pierwszego zespołu Adrian Stawski odchodzi z Bytovii i nie poprowadzi już drużyny w rundzie wiosennej.

Adrian Stawski do Bytovii dołączył 31 grudnia 2010 roku po wywalczeniu awansu z Uranią Udorpie do ligi okręgowej. Po przejściu do zespołu “Czarnych Wilków” dołączył do sztabu Waldemara Walkusza jako asystent trenera oraz przejął drużynę rezerw. Choć szkoleniowcy się zmieniali, on pozostawał członkiem sztabu, zarówno u Pawła Janasa, jak i u Tomasza Kafarskiego. 20 marca 2017 roku zarząd obdarzył Stawskiego kredytem zaufania i to właśnie on objął czarno-biało-czerwony ster. Przez 3,5 sezonu poprowadził “Czarne Wilki” w 144 spotkaniach na szczeblu centralnym i Pucharze Polski. W pamięci na pewno głęboko zapadnie nam edycja Pucharu Tysiąca Drużyn z sezonu 2017/2018. Wówczas  eliminując m.in Lechie Gdańsk i Pogoń Szczecin awansowaliśmy pod jego wodzą do 1/4 finału, w której zakończyliśmy tę piękną przygodę po dwumeczu z Legią Warszawa, późniejszym zwycięzcą rozgrywek.

Trenerowi dziękujemy za pasję, oddanie i zaangażowanie włożone w pracę w naszym klubie, widoczne zarówno na boisku, jak i poza nim. Adrian Stawski niejednokrotnie wspierał nas w kwestiach organizacyjnych oraz w pozyskiwaniu sponsorów. Raz jeszcze dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej!