Na Śląsku z rezerwami

Przerwa świąteczna już zna nami, wracamy więc wypoczęci do ligowej rywalizacji. W niedzielę “Czarne Wilki” zagrają na wyjeździe ze Śląskiem II Wrocław. Początek meczu o 13:00.

Śląsk to zespół plasujący się obecnie w górnej połowie tabeli. Obecnie gospodarze jutrzejszej rywalizacji zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 35 punktów. Na taki wynik złożyło się 10 zwycięstw, 5 remisów i 8 porażek. Przed tygodniem rezerwy Śląska pokonały Motor Lublin 3:2. W tym roku wrocławianie zdobyli 8 punktów w 6 meczach. Jest to zdobycz o punkt mniejsza, niż podopiecznych Kamila Sochy.

Rezerwy Śląska, podobnie jak drugi zespół Lecha Poznań, są oparte w głównej mierze na młodych zawodnikach, zdobywających dopiero pierwsze szlify w piłce seniorskiej. Zaledwie trzech piłkarzy w kadrze wrocławskiego klubu urodziło się przed rokiem 2000. Są to Semir Idris Ahmed, Patryk Caliński i Mateusz Młynarczyk.

Mimo że trzon drużyny z Wrocławia stanowią młodzi piłkarze, to nieraz pokazali oni już wolę walki i zaangażowanie, przez co zabierali punkty bardziej doświadczonym ekipom. Dodatkowo, jeśli młokosów ze Śląska II wspomogą ich bardziej ograni na szczeblu centralnym koledzy z pierwszego zespołu, to Bytovię czekać będzie bardzo trudna wyjazdowa rywalizacja.

Czarno-biało-czerwoni przed tygodniem zakończyli swoją serię pięciu meczów bez porażki, ulegając na własnym stadionie Garbarni Kraków 1:2. Jedyną bramkę dla naszego zespołu w tym spotkaniu zdobył bytowiak Maciej Kozakowski. Na trafienie pochodzącego z Bytowa zawodnika w czarno-biało-czerwonych barwach czekaliśmy aż 2453 dni. Miejmy nadzieję, że również w kolejnych meczach Maciek lub inny z bytowiaków wpisze się na listę strzelców, dając radość naszym kibicom. Trzymamy mocno kciuki, że wydarzy się tak już w najbliższą niedzielę we Wrocławiu.

Wrocław, godz. 13:00, WKS Śląsk II Wrocław – MKS Bytovia Bytów