Porażka u lidera

8 września zespół juniora C1 rozegrał wyjazdowe spotkanie z SALOSEM Słupsk – liderem tej grupy rozgrywkowej. Bytovia przegrała 0:3.

Od samego początku meczu gospodarze zaczęli grać wysokim pressingiem, nie pozwalając na rozgrywanie piłki przez nasz zespół. Efektem tego było, że gra toczyła się na naszej połowie boiska. Do 18 min nasz zespół skutecznie rozbijał ataki SALOS-u, kiedy po rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym i dużym zagęszczeniu zawodników jeden z zawodników gospodarzy sytuacyjnym strzałem zdobył pierwszą bramkę. W 22 min doszło do kontrowersyjnej sytuacji, kiedy napastnik Salosu otrzymał podanie w pole karne, gdzie przyjął piłkę przy pomocy ręki, pozostał w jej posiadaniu i z półobrotu uderzył piłkę po długim rogu, zdobywając drugą bramkę dla Salosu. Takim wynikiem zakończyła się I połowa spotkania. W II połowie meczu gra się trochę wyrównała i nasz zespół zaczął coraz częściej gościć na połowie przeciwnika, jednak w akcjach ofensywnych brakowało tego ostatniego podania otwierającego drogę do bramki. W 54 min Bytovia wykonywała rzut rożny, po którym zawodnicy gospodarzy szybko przejęli piłkę i wyszli z szybkim kontratakiem, po którym w sytuacji 2 na 1 zdobyli trzecią bramkę. Po tym golu nasza drużyna nie załamała się i próbowała groźnie atakować, po których w trzech przypadkach po akcjach Julka Sawickiego, Szymona Maliszewskiego i Bartka Peli mogli zdobyć bramki. Jednak zabrakło dobrego wykończenia stworzonych akcji. Do końca meczu wynik tego spotkania nie zmienił się i SALOS Słupsk zasłużenie wygrał 3:0.

– Moi zawodnicy zagrali całkiem dobre spotkanie, starali się jak mogli i próbowali przeciwstawić się przeciwnikowi, jednak zespół gospodarzy był lepiej zorganizowany i lepiej potrafił wykorzystać wypracowane sytuacje bramkowe. W grze moich zawodników zabrakło spokoju w rozgrywaniu piłki, komunikacji i współpracy poszczególnych formacji. Mimo wszystko chłopcy bardzo się starali i chcieli zmienić wynik rozegranego meczu – mówi trener Adam Zborowski.

SALOS Słupsk – BYTOVIA Bytów 3:0

Skład: Łącki, Żuk, Orłowski, Zygier, Łoza, Pela, Szymański, Byczkowski, Trzebiatowski, Jażdżewski, Paszki, Koszela, Maliszewski, Sawicki, Wirkus, Dargas.