Wygrana w Biesowicach

12 maja zawodnicy juniora C rozegrali wyjazdowe spotkanie z zespołem Echo Biesowice. Drużyna Adama Zborowskiego wygrała 8:2.

Punktualnie o godz. 14.00 sędzia rozpoczął starcie. Nasi zawodnicy weszli w mecz mało skoncentrowani i od początku spotkania popełniali mnóstwo błędów i notowali wiele strat piłki, nie potrafili wymienić ze sobą kilku podań, jednym zdaniem gra się nie kleiła. Wynikiem takiej gry była stracona w 9 min meczu bramka po dośrodkowaniu i zamieszaniu przed naszą bramką. Po starcie gola nasi zawodnicy wzięli się do pracy, jednak dalej gra się nie układała. W 21 min Robert Szymański trafił w słupek po ładnym strzale na bramkę gospodarzy. Kolejne próby zdobycia bramki kończyły się niecelnymi strzałami albo uderzeniami w bramkarza, który wyłapywał skutecznie piłkę. Dopiero w ostatniej minucie I połowy M. Trzebiatowski wykonywał rzut rożny i po doskonałym jego dośrodkowaniu z 5 m piłkę głową do bramki uderzył nabiegający Jakub Jażdżewski, który wyrównał wynik spotkania w I połowie.

Na część spotkania zawodnicy wyszli zmotywowani z chęcią wygrania tego meczu. Na efekty czekaliśmy 9 min, kiedy Jan Kropidłowski po rzucie rożnym dobił odbitą piłkę i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Z minuty na minutę nasz zespół grał coraz płynniej i zepchnął gospodarzy do głębokiej obrony. Zdobycie kolejnych bramek było już formalnością i też tak się stało. Na listę zdobywców bramek kolejno wpisali J. Jażdżewski, F.Byczkowski, M. Trzebiatowski (hat-trick) i B. Koszela. Wysokie prowadzenie 8:1 spowodowało rozluźnienie w szeregach naszego zespołu i w 78 min zawodnik gospodarzy po rajdzie indywidualnym przez pół boiska znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem, którą wykorzystał i strzelił drugą bramkę ustalając wynik meczu 8:2.

– Z wyniku jestem bardzo zadowolony, ale niestety gra moich zawodników szczególnie w pierwszej połowie była bardzo słaba i chłopcy zdają sobie sprawę. W przerwie meczu przeprowadziłem “męską” rozmowę ze swoimi zawodnikami, która jak się potem okazało przyniosła pozytywny rezultat, a sama gra była dużo lepsza niż w I połowie spotkania. Cieszy mnie wygrana, która podbuduje na pewno moich zawodników i ich gra będzie jeszcze lepsza – mówi trener Zborowski.

ECHO Biesowice – BYTOVIA Bytów – 2:8

Bramki: M. Trzebiatowski – 3, J. Jażdżewski – 2, J. Kropidłowski – 1, F. Byczkowski – 1, B. Koszela – 1.
Skład: Żuk, Mański, Łącki, Jażdżewski, Zygier, Kropidłowski, Trzebiatowski, Szymański, Kobiela, Byczkowski, Pela, Orłowski, Dargas, Koszela, Łoza.