Zaczynamy sezon!

Już w sobotę nasi zawodnicy rozpoczną rozgrywki w II lidze. Na wyjeździe zmierzymy się z Elaną Toruń. Początek meczu o 15:30.

Po letniej przerwie wracamy do ligowych zmagań. W minionym sezonie niestety nie udało nam się utrzymać w Fortuna 1 Lidze mimo heroicznej walki do końca sezonu. Nasz klub na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy nieraz pokazywał nie tylko na boisku, że mimo przeciwności losu łatwo się nie poddaje. Teraz zaczynamy kolejną historię, tym razem na boiskach II ligi. Pierwszym rywalem ekipy prowadzonej przez Adriana Stawskiego będzie Elana Toruń.

Torunianie to zespół znany bytowskim kibicom chociażby z rywalizacji w Pucharze Polski w poprzednim sezonie. Wówczas nasi zawodnicy pokonali Elanę 3:1 i awansowali do kolejnej rundy pucharowych rozgrywek. Z ekipy, która wystąpiła w tamtym meczu w Bytovii nie gra już jednak żaden zawodnik. Czarno-biało-czerwoni to już zupełnie inna drużyna. W klubie doszło do wielu zmian. Wróćmy jednak na chwilę do naszego jutrzejszego rywala. Zawodnicy prowadzeni od niedawna przez Ariela Jakubowskiego również tego lata dokonali kilku roszad kadrowych, jednak nie tak poważnych jak “Czarne Wilki”. Do Elany latem trafił chociażby znany z I-ligowych boisk Bartosz Machaj, który w poprzednim sezonie grał w Chrobrym Głogów.

W Toruniu występuje m.in. były zawodnik “Czarnych Wilków” Mariusz Kryszak. 34-letni dziś pomocnik w żółto-niebieskich barwach występuje od sezonu 2017/18. W minionych rozgrywkach popularny “Mario” rozegrał 27 meczów ligowych, w których zdobył 2 bramki. W koszulce Bytovii Kryszak grał natomiast w latach 2013-2016.

Nasi zawodnicy mają za sobą okres przygotowawczy. W jego trakcie zagrali sześć sparingów. Czarno-biało-czerwoni pokonali Bałtyk oraz Gwardię Koszalin, ulegli natomiast Lechii Gdańsk, Beitarowi Jerozolima, Raduni Stężyca oraz Chojniczance Chojnice. Podopieczni Adriana Stawskiego w czasie meczów kontrolnych nieraz pokazali, że potrafią grać w piłkę i mogą stworzyć ekipę, która w każdym meczu sezonu będzie walczyć o 3 punkty. Trzymajmy kciuki za to, że jutro “Czarne Wilki” pokażą się z dobrej strony i udanie zainaugurują sezon II ligi.

Toruń, godz. 15:30, Elana Toruń – MKS Bytovia Bytów

Zapraszamy na relację radiową z tego spotkania. Początek transmisji o 15:25!