Remis z Sokołem

Remisem 1:1 zakończył się ostatni mecz ligowy w tym roku na bytowskim obiekcie. Bytovia II podzieliła się punktami z Sokołem Wyczechy.

W pierwszej połowie olbrzymią przewagę osiągnęli gospodarze, którzy z polotem stwarzali kolejne sytuacje podbramkowe. Już w 3 min powinni prowadzić, kiedy to Maciej Kuczkowski huknął z narożnika pola karnego i z wielkim trudem piłkę sparował bramkarz. Do odbitej futbolówki doskoczył Bartosz Hering i uderzył w słupek. Po 5 minutach kolejna stuprocentowa sytuacja miejscowych. Błąd jednego z obrońców wykorzystał Hering, jednak z 5 metra trafił w bramkarza Sokoła.

W 19 min bytowiacy trafili w końcu do siatki. Ostre dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę głową zamienił Michał Wdowiak. Dobrze grający piłkarze z Bytowa w tej części na niewiele pozwalali przyjezdnym, którzy praktycznie nie potrafili stworzyć klarownej sytuacji. W 23 min kolejny stały fragment i strzał z 8 metrów Przemysława Leika minął światło bramki. Kolejne szybkie akcje i pogubiona defensywa gości mogły przynieść wyższe prowadzenie, jednak ani Rafał Zagdan, ani Krzysztof Zblewski w dogodnych sytuacjach nie potrafili trafić w światło bramki i po 45 min Bytovia II prowadziła skromnie 1:0.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie i gra się wyrównała. Już w 50 min błąd bytowiaków wykorzystali goście, którzy przedarli się w pole karne i z bliska pokonali Macieja Czyżniewskiego. Bytowiacy próbowali znowu przejąć kontrolę nad meczem, ale zaczęły się niedokładności i goście coraz lepiej spisywali się w obronie. Najlepsze okazje w tym fragmencie gry mieli piłkarze z Bytowa. Patryk Wolski z 16 metra trafił wprost w bramkarza. Z kolei Maciej Kuczkowski, po zamieszaniu w polu karnym z 10 metrów nie trafił w światło bramki. Natomiast Rafał Zagdan precyzyjnym uderzeniem z 17 m starał się pokonać golkipera, jednak ten z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny. Goście także kilka razy skontrowali, jednak na szczęście oprócz jednej interwencji Czyżniewskiego nie zagrozili poważniej bytowskiej bramce.

– Bardzo dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu, chyba jedna z najlepszych w tym sezonie. Niestety przerwa chyba za bardzo rozkojarzyła zawodników i druga część nie wyglądała już tak dobrze – powiedział po meczu trener Jacek Maszkowski.

BYTOVIA II Bytów – SOKÓŁ Wyczechy 1:1
BRAMKA: 1:0 M. Wdowiak (19′)
BYTOVIA II: M.Czyżniewski – M. Wdowiak, P. Leik, A. Spiczak Brzeziński, M. Kuczkowski, K. Zblewski (88′ S. Jeżewski), M. Błaszkowski, B. Wolski, B. Hering (79′ W. Treder), J. Malich (58′ P. Wolski), R. Zagdan.