Ostatni sprawdzian przed ligą

Po dokładnie 40 dniach przygotowań czas na ostatni sprawdzian przed ligowymi bataliami. W Słupsku, przy ulicy Zielonej, zmierzymy się z trzecioligowym Bałtykiem Koszalin.

Bałtyk Koszalin to drużyna grająca w II grupie 3 ligi. Zespół składa się głównie z młodych zawodników – średnia wieku oscyluje w granicach 22 lat, natomiast najstarszy zawodnik w kadrze to 29-letni Łukasz Duszkiewicz. Trwający sezon jest dla nich udany, gdyż w rozgrywkach ligowych zajmują 7 lokatę z 28 oczkami na swoim koncie. Udany jest zwłaszcza z tego powodu, że znajdują się w czołowej ósemce w którą celowali od początku sezonu. Cel był taki, a nie inny z powodu podziału ligowej stawki na grupę mistrzowską i spadkową, który nastąpi już po najbliższych 4 kolejkach. 7 miejsce daje więc duże nadzieję, na załapanie się do czołowej ósemki zasilającej grupę mistrzowską. Zadanie wydaje się jednak lekko utrudnione, ponieważ dwa najbliższe spotkania to mecze z liderem i wiceliderem, czyli kolejno Radunią Stężyca oraz Polonią Środą Wielkopolską. Podczas przygotowań pokazują jednak, że najbliższe ligowe wyzwania nie są nie do przejścia i liczą na wyjście z nich z tarczą. W ostatnim sparingu pokonali naszych ligowych rywali, Błękitnych Stargard, 2:0. Wynik ten zapowiada jutro bardzo ciekawe starcie i dobrego sparingpartnera na ostatni test przed ligą.

Dobra jesienna runda zespołu z województwa zachodniopomorskiego nie przeszła echem wśród drużyn z wyższych szczebli rozgrywkowych, które podczas trwającego okna transferowego mocno interesowały się zawodnikami niebiesko-białych. Tym, który cieszył się największym zainteresowaniem, był utalentowany Bartłomiej Putno. 23-letni pomocnik w 16 spotkaniach obecnego sezonu strzelił 15 bramek oraz zaliczył jedną asystę, co wzbudziło zainteresowanie m.in. ekstraklasowego Zagłębia Lubin. W zespole „Miedziowych” przeszedł testy, jednak nie został ostatecznie zakontraktowany. Zapewne więc zobaczymy go jutro na boisku.

Dla „Czarnych Wilków” najbliższe spotkanie będzie ósmym, a zarazem ostatnim sparingiem podczas trwających przygotowań. Z siedmiu sparingów aż w 5 udało się wygrać. Pozostałe spotkania to remis z miejscowym rywalem niebiesko-białych, czyli z Gwardią, 1:1, oraz przegrana z ich „imiennikiem” z Trójmiasta, czyli z Bałtykiem Gdynia, aż 2:5. Choć w sparingach wynik zawsze schodzi na dalszy plan to mamy nadzieję, że jutro uda się pozytywnie zakończyć okres przygotowawczy i pozytywnie wejść w ostateczne przygotowania do sobotniego spotkania w Siedlcach.

BYTOVIA BYTÓW vs BAŁTYK KOSZALIN, 20.02.21, godzina 13:00, Słupsk, ulica Zielona 9