Juniorzy remisują z Gryfem

W niedzielę na własnym terenie zespół Juniora C1 podejmował drużynę Gryfa Słupsk. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Od początku obie drużyny chciały narzucić swój styl gry, jednak żaden z zespołów nie osiągnął przewagi i gra toczyła się przeważnie w środkowej strefie boiska. W 22 minucie po niedokładnym podaniu w środkowej części boiska piłkę przejęli goście i szybkim kontratakiem zaskoczyli naszą linię obrony i w sytuacji sam na sam napastnik Gryfa pokonał naszego bramkarza. W 25 minucie po rzucie wolnym zza pola karnego kapitalnym strzałem z 18 metrów popisał się Ksawier Wojach zdobywając wyrównującą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Druga połowa ponownie rozpoczęła się walką o zdobycie środka pola. Jednak nasz zespół grał bardzo szarpaną piłkę. Szybko pozbywali się piłki i niedokładnie ją podawali, co powodowało częste straty i narażanie się na kontry gości. Do takiej sytuacji doszło w 53 minucie, gdzie po stracie piłki z prawej strony zawodnik Gryfa wyszedł z piłką sam na sam z Arkiem Żukiem i z dużym szczęściem zdołał umieścić piłkę w siatce naszej bramki.

Od tego momentu gra stała się bardzo nerwowa. Nasz zespół musiał ponownie gonić wynik i za wszelką cenę chciał doprowadzić do wyrównania. W 71 minucie Mikołaj Kobiela popisał się rajdem lewą stroną. Po jego wrzutce, strzałem głową z pola bramkowego, Patryk Borkowski zdobył drugą bramkę dla naszego zespołu doprowadzając do wyrównania. W ostatnich minutach oba zespoły próbowały jeszcze strzelić zwycięską bramkę, jednak żadnej drużynie to się nie udało i spotkanie zakończyło remisem 2:2.

– Powiem krótko, z gry moich podopiecznych jestem niezadowolony, a remis jest sprawiedliwym wynikiem dla obu drużyn. Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrał Mikołaj Kobiela, który wyróżniał się swoją grą na tle pozostałych zawodników. Myślę, że w następnym spotkaniu pokusimy się o zdobycie kompletu punktów – powiedział po meczu trener Adam Zborowski.

Bytovia Bytów – Gryfa Słupsk 2:2
Bramki dla Bytovii: Ksawier Wojach i Patry Borkowski
Żółta kartka: Adrian Wyszomirski
Skład podstawowy: Patryk Borkowski, Przemysław Król, Bartosz Zygier, Łukasz Sandak, Maksymilian Wirkus, Bartosz Domaros, Hubert Kąkol, Mikołaj Kobiela, Adrian Prądziński, Jakub Łącki, Ksawier Wojach. Rezerwowi: Kacper Łoza, Jakub Malski, Mikołaj Turnak, Arkadiusz Żuk Alexander Kolaszt, Igor Łosiński, Adrian Wyszomirski.