Festiwal strzelecki

12 października na własnym boisku zespół juniora C1 Bytovii Bytów podejmował Jantara Ustka. Podopieczni Adama Zborowskiego wygrali aż 10:3!

Od samego początku nasz zespół ruszył do ataku, narzucając własny styl gry. Efektem tego były szybko zdobyte dwie bramki, w 4 min po rzucie rożnym wykonywanym przez Krzyśka Kropidłowskiego do piłki doszedł Maciej Trzebiatowski i mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. W 10 min po wrzutce z prawej strony Krzyśka Kropidłowskiego Gabryś Orłowski piłką trafił w poprzeczkę, po czym do odbitej futbolówki dobiegł Filip Byczkowski, który pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce Jantara. Po drugiej bramce gra na boisku stała się bardziej wyrównana, a goście coraz częściej groźnie atakowali. W 25 min po rzucie rożnym gości piłka przypadkowo odbiła się od Roberta Szymańskiego i wpadła do naszej bramki. Goście strzelili bramkę kontaktową, ale to nasz zespół kontrolując wydarzenia na boisku zdobył kolejną bramkę w 35 min po strzale Maćka Trzebiatowskiego z 20 m, która odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Wynikiem 3:1 dla naszego zespołu zakończyła się I połowa spotkania. Druga połowa była jeszcze lepsza, w której nasi zawodnicy zaaplikowali przeciwnikowi jeszcze 7 bramek, tracąc 2 po błędach w ustawieniu linii obrony. Na listę strzelców kolejno wpisali się: M. Trzebiatowski (46 min), J. Jażdżewski (51 min), F. Byczkowski (53 min), F. Byczkowski (55 min), M. Trzebiatowski ( 73 min), M. Trzebiatowski (76 min) oraz J. Jażdżewski (77 min), który ostatnią bramką ustalił wynik na 10:3 dla Bytovii Bytów.

– Moi zawodnicy rozegrali bardzo dobre spotkanie od początku do końca, chociaż nie ustrzegli prostych błędów, po których straciliśmy bramki. Cała drużyna zasługuje na pochwałę za grę i zaangażowanie. Za tydzień rozegramy trudne i ostatnie spotkanie rundy jesiennej z drużyną Pogoni Lębork – komentuje trener Adam Zborowski.

BYTOVIA Bytów – JANTAR Ustka – 10:3 /bramki: M. Trzebiatowski – 5, F. Byczkowski – 3, J. Jażdżewski – 2/

Skład drużyny: Żuk, Paszki, Koszela, Szymański, Łącki, Sawicki, Trzebiatowski, Byczkowski, Pela, Jażdżewski, Orłowski, Łoza, Kropidłowski, Dargas, Maliszewski, Wirkus, Zygier.