komunikat

Wysokie zwycięstwo

W sobotę 25 maja drużyna juniora C podejmowała na własnym boisku zespół Jantara Ustka. Drużyna Adama Zborowskiego wygrała aż 9:0!

Od samego początku spotkania nasi zawodnicy przejęli inicjatywę i to właśnie oni byli stroną przeważająca. Cały czas groźnie atakowali i strzelali na bramkę gości. Jednak zawodnicy Jantara skutecznie bronili się przed atakami Bytovii. W 13 min kapitalnym strzałem w okienko bramki popisał się Filip Byczkowski, który zdobył pierwszego gola dla naszego zespołu. Mecz był zacięty i obfitował w ciekawe zagrania naszych piłkarzy. W 28 min Bartosz Recław podał do Bartka Koszeli, który śmiało wszedł w pole karne i pewnie strzelił na bramkę, zdobywając drugiego gola. W ostatniej minucie I połowy znowu Bartek Koszela w zamieszaniu na polu karnym, po podaniu Gabrysia Orłowskiego przejął piłkę i wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie miał problemu z pokonaniem golkipera. W II połowie gra naszego zespołu była jeszcze lepsza. Szybko rozgrywane akcje, pomysłowa gra i dużo strzałów na bramkę gości przyniosło wymierne efekty w postaci kolejnych sześciu bramek. Strzelcami kolejno byli: Julek Sawicki, Maciek Trzebiatowski, Jakub Jażdżewski, Maciej Trzebiatowski, Jakub Jażdżewski oraz Bartosz Pela. W 51 min kapitalnym strzałem popisał się jeszcze Filip Byczkowski, ale futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

– Jestem bardzo zadowolony z gry moich zawodników, którzy rozegrali kapitalne spotkanie, nie dając przez cały mecz zespołowi Jantara możliwości do zdobycia bramki. Moim chłopcom w tym dniu wszystko wychodziło i aż miło było popatrzeć jak prowadzą grę. Cały zespół zasłużył na gratulacje i podziękowania za postawę w tym starciu – mówi trener Adam Zborowski.

BYTOVIA Bytów – JANTAR Ustka 9:0

Bramki: Byczkowski – 1, Sawicki – 1, Pela – 1, Koszela – 2, Trzebiatowski – 2, Jażdżewski – 2

Bytovia: Żuk, Paszki, Jażdżewski, Szymański, Łącki, Koszela, Trzebiatowski, Byczkowski, Zygier, Recław, Orłowski, Dargas, Maliszewski, Łoza, Sawicki, Pela.