Wysokie zwycięstwo

W niedzielę o godz. 16.00 rozpoczął się trzeci mecz kontrolny rezerw bytowskiego klubu. Po dobrej drugiej połowie Bytovia II Bytów pokonała w Dębnicy Kaszubskiej miejscową Skotawię 4:0.

Pierwsza część spotkania to niemrawa gra gości, którzy mięli optyczną przewagę i stworzyli kilka zagrożeń, jednak nie przełożyły się one na zdobycze bramkowe. Najlepszą okazję w tej części miał Bartosz Hering, który wyszedł na pozycję sam na sam jednak w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu wracający obrońca. Dobre okazje mieli również Rafał Zagdan i ponownie B. Hering lecz zabrakło skuteczności. Jedyna bramka w pierwszej części padła z rzutu karnego, kiedy to jeden z defensorów zagrał piłkę ręką w polu karnym a pewnym strzelcem z rzutu karnego był Maciej Błaszkowski. Najlepszą okazję w całym meczu miejscowi mięli po błędzie Bartosza Ryngwelskiego, który zagrał do będącego na 40 metrze napastnika a ten szybko uderzył w kierunku bramki, jednak piłka minęła słupek.

Drugie 45 min to już spora dominacja bytowiaków, którzy praktycznie nie schodzili z połowy rywala. Na 2:0 podwyższył Patryk Wolski z bliska pakując piłkę do siatki po dośrodkowaniu B. Heringa. Chwilę później na 3:0 podwyższył asystent przy drugim golu, który wykorzystał dobre zagranie Mikołaja Łangowskiego i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera Skotawii. Kolejne minuty i kolejne okazje stwarzane przez bytowiaków mogły przynieść następne gole, jednak do siatki nie trafiali R. Zagdan, P. Wolski, B. Hering, Adam Spiczak Brzeziński czy Szymon Tochman. Ten ostatni poprawił się w 72 min, kiedy to błąd popełnił bramkarz i z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki. Ostatnie minuty w dalszym ciągu należały do bytowiaków, jednak zawodziła skuteczność i mecz zakończył się wynikiem 4:0.

– Mecz bardzo dobry w defensywie, bo praktycznie gospodarze nie mogli sforsować naszej obrony. Pierwsza połowa totalnie przespana, bez agresji i chęci walki. Druga część, po reprymendzie w przerwie, wyglądała tak, jak chcielibyśmy oglądać drużynę w każdym spotkaniu – mówi trener Jacek Maszkowski.

SKOTAWIA Dębnica Kaszubska – BYTOVIA II Bytów 0:4

BRAMKI: 0:1 M. Błaszkowski (22-k), 0:2 P. Wolski (52), 0:3 B. Hering (55), 0:4 Sz. Tochman (72).

BYTOVIA II: B. Ryngwelski – P. Leik, M. Wdowiak, A. Szmidke, A. Spiczak Brzeziński, M. Błaszkowski, M. Kuczkowski, K. Zblewski, B. Wolski, B. Hering, R. Zagdan oraz Ł. Marcinkowski, Sz. Tochman, P. Wolski, W. Treder, M. Łangowski.