Junior D2 gromi rywala

W pierwszym meczu Juniora D2, prowadzonego przez Krzysztofa Króla, nasz zespół udał się na mecz wyjazdowy ze Spartą Konarzyny. Młode “Czarne Wilki” pokonały rywala aż 6:0!

Nasi zawodnicy od samego początku mocno atakowali gospodarzy. Gra cały czas toczyła się na połowie przeciwnika, oddaliśmy mnóstwo strzałów, ale piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Bramkarz gospodarzy ratował swoją drużynę przed utratą bramki, ale my atakowaliśmy cały czas, więc bramka była tylko kwestią czasu. I taka sztuka udała się dopiero w 28 minucie po dośrodkowaniu M.Wirkusa. Zawodnik Konarzyn sam skierował piłkę do własnej bramki. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Po rozmowie i korektach podczas przerwy drużyna wyszła bardzo zmotywowana, żeby strzelić kolejne gole. Już w 34 minucie po faulu na K.Stence do rzutu karnego podszedł B.Recław i technicznym strzałem pokonał bramkarza. Po tej bramce zaczęliśmy grać swobodnie i to przyniosło efekt. Po składnej akcji w 41 minucie B.Recław dogrywa do K.Stenki, a ten pokonuje bramkarza. Kolejna akcja w 43 minucie, zamieszanie w polu karnym i gol M.Wirkusa. Nie minęła minuta, a tym razem K.Stenka wykłada piłkę B.Recławowi i mamy 5:0. W następnej akcji strzał B.Recława broni bramkarz, lecz dobija M.Wirkus i ustala wynik spotkania na 6:0.

– Gratulacje dla moich zawodników, zagrali bardzo dobry pierwszy mecz sezonu. Chłopcy wyszli na mecz od początku z chęcią wygrania, prowadzili cały czas grę. Problem stwarzała nam nierówna, naturalna murawa, na której nie mamy możliwości grania. W pierwszej połowie mieliśmy wielką przewagę, oddaliśmy mnóstwo strzałów, ale nic nie chciało wpaść. W drugiej połowie, w której cały czas prowadziliśmy grę, byliśmy już dużo skuteczniejsi i osiągnęliśmy super wynik. Brawo dla chłopców za walkę w meczu i zdobycie pierwszych 3 punktów – mówi Krzysztof Król, trener Juniora D.

1. KOLEJKA JUNIOR D2 MŁODZIK GRUPA 2: Sparta Konarzyny – MKS Bytovia Bytów 0:6 (0:1)

Bramki: samobójcza, B.Recław 2, M.Wirkus 2, K.Stenka.

Bytovia: M. Cyran, A. Prądziński, A. Kolaszt, Ł. Sandak, M. Tomaszewicz, B. Recław, M. Wirkus, K. Stenka, P. Król, I. Żmuda Trzebiatowski, B. Kowalski, J. Malski, P. Borkowski, I. Łosiński.