Junior C2 Bytovia

Junior C2 gromi rywala

W sobotę zawodnicy Juniora C2 naszego klubu podejmowali na własnym boisku drużynę Echa Biesowice, wygrywając 7:2.

Od początku meczu to nasz zespół narzucił swój styl gry i już w 2 min Filip Byczkowski ładnym starzałem zdobył pierwsza bramkę. Gra prowadzona była praktycznie na połowie przeciwnika, który rzadko przeprowadzał akcje ofensywne. W 8 min pięknym strzałem z 14 metrów popisał się Jakub Łącki, po nim w 20 min kapitalnym uderzeniem z 20 m ponownie popisał się Filip Byczkowski. Szybko zdobyte trzy bramki ustawiły mecz. W 34 min spotkania do podania w pole karne wyszedł Julek Sawicki, który strzałem po długim rogu pokonał po raz kolejny bramkarza gości. Wynikiem 4:0 dla naszego zespołu zakończyła się I połowa.

Druga odsłona spotkania to pewna gra naszego zespołu i przewaga, która była widoczna na boisku. W 46 min po rajdzie prawa stroną boiska Jasiu Kropidłowski po wejściu z piłką w pole karne ładnym technicznym strzałem zdobył piątą bramkę. W II połowie nastąpiła zmiana bramkarza w naszym zespole Piotrka Wójcika zastąpił Arek Żuk. W 64 min goście z ostrego kąta wcisnęli piłkę do naszej bramki. Ta sytuacja rozjuszyła naszych zawodników, którzy po rzucie karnym w 68 min wykorzystanym przez Jakuba Paszkiego i indywidualnej akcji w 69 min Maćka Trzebiatowskiego zdobyli kolejne dwie bramki. Po szybko zdobytych dwóch bramkach nastąpiło rozluźnienie naszych zawodników i efektem tego były coraz częstsze ataki gości. W 71 min po ładnym strzale zawodnika Echa piłkę wyłapał Arek Żuk, ale spadając na murawę wypuścił piłkę z rąk, która wtoczyła się do naszej bramki. Bramka ta ustaliła końcowy wynik całego spotkania na 7:2 dla naszego zespołu.

– Chłopcy zagrali bardzo dobre zawody. Cieszy zarówno wynik, jak i gra moich podopiecznych – mówi trener Adam Zborowski.

Bytovia Bytów – Echo Biesowice – 7:2

Bramki: Filip Byczkowski – 2, Jakub Łącki – 1, Julek Sawicki – 1, Jasiu Kropidlowski – 1, Jakub Paszki – 1 (k.), Maciej Trzebiatowski – 1.

Bytovia: Wójcik, Żuk,Łącki, Łoza, Zygier, Kropidłowski, Byczkowski, Trzebiatowski, Kobiela, Recław, Wojach, Sawicki, Pela, Orłowski, Dargas, Maliszewski.