Dotarli do finału

W niedzielę 17.02.2019r. na hali w Somoninie wzięliśmy udział w turnieju piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2007, w których zajęliśmy drugie miejsce.

W turnieju brało udział 12 drużyn podzielonych na trzy grupy. Trafiliśmy do grupy C, którą wygraliśmy z kompletem punktów bez straconego gola. W ćwierćfinale trafiliśmy na Sporting Leźno, którego pokonaliśmy 2:0. W meczu półfinałowym z drużyną Escola Futbol padł remis 0:0 i o awansie do finału zdecydowały rzuty karne, w których wygraliśmy 3:2. W finale turnieju spotkaliśmy się z FC Gowidlino. Znowu padł remis 0:0 i o wyłonieniu zwycięzcy turnieju zdecydowały rzuty karne, które lepiej wykonali koledzy z Gowidlina. Królem strzelców turnieju został Kamil Stenka.

– Był to dla nas czwarty i ostatni turniej halowy tej zimy. Chłopcy zdobyli dużo doświadczenia, grając przeciwko dobrym drużynom. Cieszy fakt, że w tych turniejach moi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, wygrywając dwa z nich oraz zdobywając drugie i piąte miejsce. Oprócz tego Michał Cyran oraz Kamil Stenka zostali wyróżnieni indywidualnymi nagrodami – mówi zadowolony trener Krzysztof Król.

Faza grupowa:
MKS Bytovia Bytów – Supra Kwidzyn 6:0 (B. Recław, M. Wirkus, K. Stenka x4)
MKS Bytovia Bytów – Pokolenie Lechii Gdańsk 2:0 (M. Wieczorek, K. Stenka)
MKS Bytovia Bytów – KS Skorzewo 3:0 ( M. Wirkus, K. Stenka x2)

Ćwierćfinał:
MKS Bytovia Bytów – Sporting Leźno 2:1 (K. Stenka x2)

Półfinał:
MKS Bytovia Bytów – Escola Futbol 0:0 (k. 3:2)

Finał:
MKS Bytovia Bytów – FC Gowidlino 0:0 (k. 2:3)

Skład: M. Cyran, B. Recław, K. Stenka, M. Wirkus, Ł. Sandak, I. Domaros, M. Turnak, I. Łosiński, M. Wieczorek, J. Malski, A. Prądziński.