Bytovia Bytów – Warta Poznań 2:2 (2:0)

Remisujemy z liderem Fortuna 1 Ligi Wartą Poznań 2:2. Bramki dla “Czarnych Wilków” zdobyli Daniel Feruga oraz Mateusz Szela.

Sparing z Wartą zaczął się dla nas bardzo dobrze. Już w 9 minucie objęliśmy prowadzenie. Michael Ameyaw zagrał do Adriana Bielawskiego, który dośrodkował w pole karne. Bramkarz poznaniaków – Tomasz Laskowski sparował piłkę, ta jednak spadła wprost pod nogi Daniela Ferugi, który wpakował ją do pustej już bramki. Warta częściej utrzymywała się przy piłce, lecz skuteczni w I połowie byli tylko bytowiacy. W 22 minucie z rzutu wolnego futbolówkę wrzucił Paweł Zawistowski. Obrońcy Warty oddalili zagrożenie, ale tylko na chwilę. Piłkę zebrał Mateusz Szela, który zaskakującym uderzeniem pokonał bezradnego golkipera. Ekipa Piotra Tworka miała jednak swoje szanse. Najpierw jeden z strzałów pięknie wybronił Maciej Gostomski, a niedługo później Gracjan Jaroch główkował w poprzeczkę.

Po przerwie w naszym zespole doszło do kilku zmian. Na boisku zameldował się m.in. Edgar Movsesyan – 21-letni ormiański skrzydłowy. Ostatnio reprezentował barwy rodzimego FC Noah Erewan, w którym jesienią zagrał w 5 meczach tamtejszej ekstraklasy. Po zmianach, także w ekipie “Zielonych”, do głosu zaczęli dochodzić poznaniacy. Bytovia przez długi czas mądrze się broniła, ale nie ustrzegła się także błędów. Najpierw w 78 minucie piłkę stracił Przemysław Lech, która ostatecznie trafiła do Serhija Napołowa. Ukraiński pomocnik mocno uderzył na naszą bramkę i Konrad Syldatk nie dał rady odbić futbolówki. 10 minut później po indywidualnej akcji Mariusza Rybickiego było już 2:2. Skrzydłowy Warty wymanewrował naszych defensorów i płaskim strzałem ustalił rezultat spotkania.

Bytovia Bytów 2-2 Warta Poznań
Bramki: Daniel Feruga 9, Mateusz Szela 22 – Serhij Napołow 78, Mariusz Rybicki 88

Bytovia Bytów: Maciej Gostomski (60 Konrad Syldatk) – Deleu, Krzysztof Bąk (46 Michał Rutkowski), Haris Memić (46 Adrian Piekarski), Adrian Bielawski (70 Maciej Kozakowski) – Michael Ameyaw (75 Adrian Kwiatkowski), Przemysław Lech (85 Maciej Błaszkowski), Paweł Zawistowski, Daniel Feruga (65 Norbert Hołtyn), Mateusz Szela (45 Edgar Movsesyan) – Piotr Giel (46 Karol Czubak).

Warta Poznań: (I połowa) Tomasz Laskowski – Jakub Kuzdra (32 Michał Grobelny), Bartosz Kieliba, Filip Małek, Jakub Kiełb – Jakub Apolinarski, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski (32 Mateusz Kupczak), Robert Janicki, Michał Jakóbowski – Gracjan Jaroch. (II połowa) Tomasz Laskowski – Michał Grobelny, Aleks Ławniczak, Tomasz Boczek, Jakub Kiełb (60 Jakub Kuzdra) – Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka (60 Adrian Laskowski), Mateusz Kupczak, Serhij Napołow – Mateusz Szczepaniak, Łukasz Spławski.