Pierwszy punkt rezerw

Nie do końca udany okazał się wyjazd na mecz trzeciej kolejki słupskiej klasy okręgowej naszych młodych piłkarzy. Mimo stworzenia sobie podczas meczu wielu dogodnych sytuacji jedynie zremisowali z Chrobrym Charbrowo 1:1.

Od początku mecz przebiegał pod dyktando naszej drużyny, która wystąpiła wyłącznie w młodzieżowym składzie. Niestety, fatalna płyta boiska powodowała, iż w kluczowych momentach naszym piłkarzom przytrafiały się pechowe błędy. Dogodnych sytuacji pod bramką Chrobrego nie wykorzystali w tej części meczu Hubert Syldatk, Karol Żmuda Trzebiatowski i Kacper Chajecki. Dopiero w 28 minucie, bezpośrednio z rzutu wolnego, Krzysztof Szymanowski wyprowadził gości na prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszych 45 minut.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się i mimo ciekawych akcji i szans na podwyższenie wyniku przez Bartosza Heringa, Przemysława Leika czy Jakuba Malicha, to gospodarze w 58 minucie, po strzale głową z rzutu rożnego, doprowadzili do remisu. Chwilę później, świetną interwencją popisał się bramkarz Bytovii Aleks Stachyra, wygrywając bezpośredni pojedynek z napastnikiem Chrobrego. Mimo naporu bytowiaków wynik remisowy utrzymał się do końca meczu. Wskutek nierozważnej gry, w końcówce meczu Jakub Malich otrzymał drugą żółtą kartkę i Bytovia II kończyła mecz w dziesiątkę.

– Jest niedosyt, bo sytuacji, by dziś wygrać było sporo. Mimo tragicznego boiska cieszy sposób prowadzenia gry przez naszych podopiecznych. Może przy lepszej nawierzchni chłopcy byliby skuteczniejsi – powiedział trener Artur Chajecki.

CHROBRY Charbrowo – BYTOVIA II Bytów 1:1

BRAMKI: 0:1 K. Szymanowski (28), 1:1 S. Wiśniewski (58).

CHROBRY: M. Steinke – W. Krzyżanowski (57 K. Czupryniak), Sz. Pawlik, M. Kalamaszek (88 C. Monczak), M. Czupryniak, J. Janiszek, D. Grzeszkowiak (90+3 D. Górski), O. Syldatk, J. Żmudzki, K. Kiełtyka, S. Wiśniewski (72 M. Krzyżanowski).

BYTOVIA II: A. Stachyra – K. Szymanowski, M. Wdowiak, A. Szmidke, P. Leik, M. Błaszkowski, K. Chajecki, S. Jeżewski, B. Hering (88 B. Wolski), K. Żmuda Trzebiatowski (46 K. Zblewski), H. Syldatk (46 J. Malich).

ŻÓŁTE KARTKI: O. Syldatk, M. Kalamaszek – K. Chajecki, J. Malich x 2.

CZERWONA KARTKA: J. Malich (90+4) – 2xż.

SĘDZIOWIE: H. Sawicki – W. Wit – S. Barczyński.