Krystian Rubajczyk w Bytovii!

Do sztabu szkoleniowego “Czarnych Wilków” dołączył Krystian Rubajczyk. W Bytovii obejmie funkcję II trenera. Rubajczyk będzie dzielił się swoim doświadczeniem również w akademii, którą zarząd klubu pragnie zrestrukturyzować.  Do jego obowiązków będzie należeć więc przede wszystkim monitorowanie zespołu rezerw.

Do Bytowa przechodzi ze Śląska Wrocław, w którym pełnił funkcję koordynatora ds. organizacyjnych i rozwoju akademii w grupach U6-U13 oraz II trenera zespołu U-18. Przed podjęciem pracy w zespole “Wojskowych” związany był z Akademią Piłkarską Polonii Wrocław. Doświadczenie trenerskie zdobywał  również między innymi na stażach w reprezentacji Polski U15, MSK Zilina (Słowacja), Śląsku Wrocław oraz Cracovii, gdzie podpatrywał pracę Michała Probierza. Posiada licencję trenerską UEFA A.

Krystian Rubajczyk posiada doświadczenie nie tylko trenerskie, ale również naukowe.  Jest autorem publikacji o zasięgu światowym dotyczących Identyfikacji Talentów Sportowych oraz Efektu Daty Urodzenia w zespołowych grach sportowych (w szczególności w piłce nożnej), z której już wkrótce odbędzie się jego obrona rozprawy doktorskiej. Był pracownikiem Centralnego Laboratorium Naukowo-Badawczego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Jest również założycielem oraz prezesem Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej, w której wdrożył autorski program szkoleniowy. Głównym celem Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej jest upowszechnienie dostępu do bezpłatnej i profesjonalnej edukacji piłkarskiej dzieci i młodzieży oraz trenerów piłki nożnej. Wychowankowie akademii trafili już m.in. do szkółki Śląska Wrocław.

– Myślę, że przyjście do Bytowa to naturalny krok. Przejście od grup młodzieżowych do seniorów. Cieszę się na współpracę z trenerem Kamilem Sochą. Preferowany przez trenera ofensywny styl gry bardzo mi odpowiada. Bardzo cieszę się z możliwości wdrożenia w treningu nowoczesnych metod szkoleniowych, jak np. monitoring z systemem GPS. W nadchodzących miesiącach skupimy się na indywidualnym rozwoju młodych zawodników – powiedział Krystian Rubajczyk.

Krystian, życzymy Tobie owocnej pracy oraz powodzenia w pełnieniu nowej funkcji w czarno-biało-czerwonych barwach!