Kolejne zmiany kadrowe

Przerwa międzysezonowa niesie za sobą kolejne zmiany kadrowe w bytowskiej drużynie. Po zakończeniu wypożyczeń do swoich macierzystych klubów wracają Adrian Piekarski (Wigry Suwałki), Michael Ameyaw (Widzew Łódź), Konrad Syldatk (Anioły Garczegorze) oraz Norbert Hołtyn (Arka Gdynia). Klub opuszcza również Adrian Liberacki, który w kolejnym sezonie zagra w Bałtyku Gdynia. 

Na kolejny sezon zostają z nami Mateusz Szela i Adam Szmidke, którzy wciąż mają ważne kontrakty z klubem.

Adrian Liberacki podczas rocznego pobytu w naszym klubie rozegrał 27 spotkań. Boczny obrońca, występujący również na pozycji skrzydłowego, strzelił w minionych rozgrywkach 2 bramki, do których dołożył 1 asystę.

Adrian Piekarski był jedną z jaśniejszych postaci drużyny Adriana Stawskiego po wznowieniu rozgrywek. Rosły obrońca zagrał w 11 spotkaniach rundy wiosennej, z czego w 9 meczach wyszedł w podstawowej jedenastce. Swój występ z Błękitnymi Stargard przypieczętował asystą, która była jego jedyną zdobyczą w czarno-biało-czerwonych barwach.

Michael Ameyaw to zawodnik, którego rajdy po skrzydle przynosiły wiele kłopotów rywalom. 19-latek był stałym bywalcem w wejściowej jedenastce “Czarnych Wilków” – rozegrał 13 spotkań, pomijając tylko spotkanie z Gryfem Wejherowo (pauza za kartki). Podczas swojego pobytu na Kaszubach strzelił 2 bramki oraz zaliczył dwie asysty.

Konrad Syldatk nie zdołał zadebiutować na drugoligowych boiskach, jednak był on pewnym punktem zespołu rezerw. Przynosił spokój defensywie naszej drugiej drużyny.

Norbert Hołtyn zostanie przy Mickiewicza 13 zapamiętany głównie za bramkę z meczu przeciwko Widzewowi, która przypieczętowała zwycięstwo Bytovii nad łódzką drużyną. Gol ten był jedną z dwóch zdobyczy bramkowych podczas jego wypożyczenia. W 21 meczach rozegranych w minionym sezonie do swojego dorobku dołożył również 2 asysty. Kilka dni temu Hołtyn związał się umową z Gryfem Wejherowo.

Wszystkim dziękujemy za grę i życzymy powodzenia na piłkarskim szlaku!