Jan Stolarski kierownikiem Bytovii

Jan Stolarski zostaje nowym kierownikiem Bytovii. Witamy w czarno-biało-czerwonej rodzinie i życzymy powodzenia w nowej roli!

26-latek pochodzi z Warszawy. Pomimo młodego wieku ma już spory bagaż doświadczeń na piłkarskim szlaku.

Z piłką związany był już od dzieciństwa, choć do klubu piłkarskiego dołączył dopiero w wieku 13-lat. Wchodząc w seniorską piłkę reprezentował barwy klubów z ligi okręgowych m.in. Naprzód Brwinów czy rezerwy Legionovii.  Niestety w 2015 roku, podczas testów w IV-ligowej drużynie przydarzyła mu się  kontuzja, po której groziła mu nawet amputacja nogi. Lekarze nie dawali mu szans na powrót na boisko. Jednak dzięki wsparciu m.in. Jacka Magiery wraz ze sztabem medycznym Legii Warszawa (Jacek Magiera był wówczas trenerem rezerw “Wojskowych”) i swojej  determinacji powrócił do gry reprezentując później barwy trzecioligowego Startu Otwock.

Trudne doświadczenie umocniły go mentalnie i nastawiły do jeszcze cięższej pracy, tym razem również poza boiskiem. Grę łączył z angażowaniem się w różne projekty. Skończył kurs trenerski UEFA C i zajął się szkoleniem młodzieży.  W 2016  roku założył klub piłkarski Rozwój Warszawa. Jego celem było  wsparcie okolicznych młodych talentów i pomoc im w wejściu na wyższy poziom piłkarski. W klubie pełnił funkcje prezesa, trenera oraz zawodnika.

W zespole “Czarnych Wilków” zastąpi na stanowisku kierownika Jacka Maszkowskiego, który piastował tę funkcję przez ostatnie 14 lat.

Witamy w czarno-biało-czerwonej rodzinie i życzymy powodzenia w nowej roli!