Ze zmiennym szczęściem

Junior B Mateusza Śmigla w ostatnich tygodniach prezentował się w kratkę. Najpierw Bytovia przegrała z niżej notowaną Cartusią Kartuzy 0:1. Potem jednak wygraliśmy w emocjonującym derbowym starciu z Kaszubią Kościerzyna 3:2.

W Kartuzach od pierwszych minut było widać, że obie drużyny chcą zainkasować trzy punkty. Było bardzo dużo niedokładności w poczynaniach obu ekip, co skutkowało szarpaniem w grze ofensywnej. W pierwszej połowie nie padła bramka, mimo że i Bytovia i Cartusia stworzyły sobie po dwie niezłe okazje.

Drugie 45minut zaczęła Bytovia mocno, bo już po rozpoczęciu Pawłowski wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale zamiast uderzyć… to mu podał. Po chwili kolejna akcja Bytovii i Hering obija słupek. Częściej przy piłce byli goście, a gospodarze wyczekiwali na kontry. W 83 minucie bramkę zdobyła Cartusia. Jak się później okazało na materiale wideo, sędzia nie odgwizdał dla nas faulu, wszyscy stanęli, bo czekali na gwizdek, a napastnik gospodarzy skierował piłkę do siatki bezradnego Lipki. Do końca Bytovia szukała wyrównania, lecz nie znaleźli drogi do bramki Cartusii.

– Bardzo dużo niedokładności po obu stronach, ale to w Kartuzach zostają trzy punkty, a my wracamy do Bytowa bez niczego. Trochę dziwna sytuacja, bo po meczu sędzia się przyznał, że się pomylił i nie powinien uznać bramki jak zobaczył nagranie video. Niestety, jak się nie wykorzystuje swoich okazji, to przy błędzie sędziego można mecz przegrać i my go przegraliśmy na własne życzenie – mówi Mateusz Śmigiel.

15. KOLEJKA JUNIOR B: CARTUSIA KARTUZY – MKS BYTOVIA BYTÓW 1:0

BYTOVIA: D.Cyrson (46’ M.Lipka), M.Kuczkowski, D.Somionka (82’ M.Wirkus), Ł.Marcinkowski (55’ Sz.Tochman), A.Spiczak Brzeziński (62’ Ł.Kurs) , B.Wolski, F.Szulfer, J.Malich, M.Leik, B.Hering, J.Pawłowski (55’ W.Treder) oraz Sz.Pruss, D.Orłowski.

W spotkaniu derbowym z Kaszubią Kościerzyna mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska, gdzie obie drużyny badały siebie. W 12 miucie po rzucie rożnym Bytovia wyszła na prowadzenie, a bramkę głową zdobył Łukasz Marcinkowski. 10 minut później Kaszubia doprowadziła do wyrównania uderzeniem zza pola karnego. Do końca połowy więcej bramek nie zobaczyliśmy.

W drugiej połowie akcje nabierały tempa. Raz pod jedną bramką, raz pod drugą. W 59 minucie zawodnicy gości wyszli na prowadzenie, po pięknej bramce z 20 metra. Po tym golu i dziwnej sytuacji, która miała miejsce przed wznowieniem ze środka, sędzia wyrzuca z boiska Heringa, któremu pokazuje bezpośrednio czerwoną kartkę. Od tego momentu obie drużyny otworzyły się całkowicie. Najpierw świetną szansę miał Szulfer, po chwili przelobować bramkarza próbował Leik. W 88 minucie po ładnej akcji i prostopadłym podaniu Leika, Treder wyrównuje. W 90 minucie bramkę na 3:2 znów zdobywa Treder, po kolejnej asyście Leika. Do końca doliczonego czasu wynik nie uległ zmianie i w derbach wygrywa Bytovia!

– Zagraliśmy dzisiaj w końcu tak jak chcemy grać: mądrze, agresywnie i skutecznie. W spotkaniu było dzisiaj dużo emocji i tylko dzięki grze do końca wygraliśmy z Kaszubią – komentuje trener Śmigiel.

16. KOLEJKA JUNIOR B: MKS BYTOVIA BYTÓW – KASZUBIA KOŚCIERZYNA 3:2

BRAMKI: Ł.Marcinkowski, W.Treder 2.

BYTOVIA: A.Stachyra, M.Kuczkowski, D.Somionka (80’ M.Łangowski), Ł.Marcinkowski (63’ W.Treder), A.Spiczak Brzeziński, B.Wolski, Sz.Tochman, F.Szulfer, J.Malich (72’ Ł.Kurs), M.Leik (86’ M.Turowski), B.Hering oraz D.Cyrson, M.Wirkus, D.Orłowski.