Wyjazdowa porażka

Rezerwy przegrały na wyjeździe z Jantarem Ustka 0:2. Młodzi bytowiacy, mimo dobrej gry nie ustrzegli się błędów i nie zdołali zdobyć choćby ligowego punktu.

Początek meczu to wyrównana gra. Dobrze zorganizowani w grze defensywnej nasi piłkarze nie pozwalali gospodarzom przedostać się pod swoją bramkę, a sami nastawili się na kontrataki. Po jednym z nich Rafał Zagdan przebojem wdarł się w pole karne Jantara i zdołał oddać silny strzał. Jednak bramkarz miejscowych obronił. Świetną okazję na bramkę zmarnował też Maciej Błaszkowski, który strzałem głową po rzucie rożnym nie trafił w bramkę z kilku metrów. Niestety w 30 minucie Patryk Wolski popełnił błąd. Zbyt lekko wybił piłkę po rzucie rożnym dla gospodarzy, co wykorzystał piłkarz Jantara, strzelając po ziemi tuż przy słupku.

Po przerwie gospodarze spokojnie i umiejętnie bronili prowadzenia. Niespodziewanie w 55 minucie Zagdan znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale i tym razem przegrał z nim pojedynek. Jantar w odpowiedzi w zamieszaniu pod bytowską bramką trafił w słupek. W 70 minucie raz jeszcze Zagdan próbował szczęścia strzałem z dystansu. Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. W końcówce meczu bytowiacy postawili wszystko na jedną kartę. Ofensywni zmiennicy zastąpili obrońców. Kilkakrotnie było groźnie pod bramką Jantara. Dogodnej sytuacji nie wykorzystał Wolski, który w 85 minucie zbyt lekko uderzył piłkę z dziesiątego metra i bramkarz zdołał złapać piłkę. Gospodarze odgryzali się kontrami, ale świetnie bronił doświadczony Krzysztof Wolski. Nie zapobiegł jednak utracie drugiego gola w doliczonym czasie gry, kiedy to gospodarze wyszli w przewadze z kolejną kontrą i w zasadzie do pustej bramki wtoczyli piłkę, kończąc mecz.

Sporo szans na wyrównanie bytowskiej młodzieży, ambitna postawa i wola walki dobrze rokują na przyszłość. Nasza drużyna wcale nie musiała przegrać tego meczu, ale błąd przy utracie pierwszej bramki okazał się kluczowy dla końcowego wyniku.

– Kolejna porażka z przeciwnikiem, który był w naszym zasięgu. W porównaniu z poprzednimi meczami poprawiliśmy zdecydowanie grę obronną i zaangażowanie na boisku. Zabrakło może dwóch doświadczonych zawodników, którzy pokierowaliby grą ofensywną naszej młodzieży. Dobry występ Aleksa Hendryka i Rafała Zagdana, któremu dziś zabrakło trochę szczęścia i spokoju – powiedział trener Artur Chajecki.

Jantar Ustka – Bytovia II Bytów 2:0 (1:0)

Bytovia II: K.Wolski, Wdowiak (65′ Zblewski), Błaszkowski, Hendryk, Kropidłowski, P.Wolski, Kaba, K.Chajecki (83′ Żmuda-Trzebiatowski), Zagdan, Syldatk (60′ Leik), Jeżewski. Trener: A.Chajecki.