Wygrana w Givova Cup

W niedzielę 23 czerwca zespół juniora C wziął udział w letniej edycji turnieju piłkarskiego Givova Summer CUP w Tuchomiu. Bytovia okazała się najlepsza!

W upalnej pogodzie nasza drużyna rywalizowała z sześcioma innymi ekipami z rocznika 2006 tj. Gryf Cekcyn, Kaszubia Studzienice, Myśliwiec Tuchomie, Czarni Lniano, Wda Lipusz i Magic Niezabyszewo. Turniej rozegrany został na zasadzie gry każdy z każdym. W sumie rozegrano 21 meczów, a zawodnicy naszego zespołu rozegrali 6 spotkań w temperaturze oscylującej w granicach 30 stopni. Bytovia rozpoczęła rozgrywki od dwóch remisów: 1:1 z Czarni Lniano oraz 0:0 z Myśliwcem Tuchomie. Następne spotkania to popis umiejętności naszych piłkarzy, którzy pewnie i w ładnym stylu pokonali przeciwników: 3:0 Wdę Lipusz, 3:0 Gryf Cekcyn, 2:0 Kaszubię Studzienice i na koniec 6:0 Magic Niezabyszewo. Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobyli Bartek Recław i Szymon Maliszewski – po 3. Natomiast nasz bramkarz Arek Żuk wpuścił jedynie jedna bramkę. Na koniec turnieju zawodnik naszego zespołu Bartosz Recław został wybrany za najlepszego piłkarza turnieju, a cały zespół zajął zasłużone I miejsce.

– Chłopcy zagrali bardzo dobre zawody, wszystko im wychodziło i pokazali bardzo dojrzały futbol. Cierpliwie budowaliśmy akcje ofensywne, które okraszone były pięknymi strzałami – chwali podopiecznych trener Adam Zborowski.