Wróbel kończy karierę

Z końcem maja przestanie obowiązywać kontrakt Łukasza Wróbla, który został rozwiązany za porozumieniem stron. 36-latek kończy karierę piłkarską. – Nie sądziłem, że kiedy schodziłem z urazem podczas starcia z Rakowem, będzie to mój ostatni mecz w barwach Bytovii – mówi.

Łukasz Wróbel to wychowanek Elany Toruń. W swojej karierze występował również w Toruńskim KP, Pomorzaninie Toruń, Sparcie Brodnica, Jezioraku Iława, Kaszubii Kościerzyna, Bałtyku Gdynia, Pogoni Szczecin i Dolcanie Ząbki. Do naszego klubu przyszedł latem 2011 roku. Przez 8 lat reprezentowania czarno-biało-czerwonych barw zagrał w 232 spotkaniach, zdobywając 28 bramek.

Poniżej prezentujemy oświadczenie Łukasza Wróbla:

„Chciałbym podziękować przede wszystkim kibicom za świetne 8 lat, które spędziłem w Bytowie. Dziękuję również tym osobom, z którymi miałem okazję współpracować – kolegom z boiska, sztabom szkoleniowym, pracownikom klubu. Cieszę się, że mogłem być częścią Bytovii.

Nie sądziłem, że kiedy schodziłem z urazem podczas z Rakowem, będzie to mój ostatni mecz w barwach Bytovii. Niestety kontuzja kolana wykluczyła mnie z gry do końca sezonu. Decyzję o rozstaniu podjąłem jednak już właśnie we kwietniu. Nie chciałem jej ogłaszać publicznie, bo jesteśmy w trudnej sytuacji. Najważniejsze na tę chwilę jest utrzymanie i liczy się tylko to. Mimo że nie będę już w Bytovii, mocno zależy mi na tym, aby w Bytowie nadal funkcjonowała piłka na pierwszoligowym poziomie.

W ostatnim tygodniu dużo się jednak zmieniło w moim życiu. Postanowiłem zakończyć karierę piłkarską. Niedługo dowiecie się o moim nowym wyzwaniu, które podjąłem.

Dziękuję jeszcze raz ze te wszystkie lata.

Łukasz Wróbel”

Klub również pragnie podziękować Łukaszowi za wieloletnią współpracę. Życzymy powodzenia w nowej roli!