Walczyli w Mistrzostwach Gminy Lipnica

19.01. zawodnicy juniora C uczestniczyli w turnieju halowym piłki nożnej o Mistrzostwo Gminy Lipnica rocznika 2004 i młodsi.

Zawodnicy reprezentowali nasz klub w dwóch zespołach: Bytovia I w składzie: Wójcik, Paszki J, Dargas, Byczkowski, Wichert oraz Bytovia II w składzie: Żuk, Koszela, Szymański, Łącki, Orłowski i Wojach. W drużynie Bytovii II wystąpili zawodnicy rocznika 2006, którzy byli o dwa lata młodsi od pozostałych uczestników turnieju. Nasze drużyny nie wygrały żadnego meczu, a w pojedynku między sobą padł wynik 5:0 dla Bytovii I, w którym 5 bramek strzelił Filip Byczkowski. Filip w pozostałych meczach strzelił jeszcze dwa gole i tym sposobem został królem strzelców turnieju w Lipnicy.

– Moi podopieczni zaprezentowali się całkiem dobrze mimo przegranych meczów, ale rozmiary porażek nie były wysokie i muszę podkreślić, że potrafili postawić twarde warunki przeciwnikom, co zmusiło ich do większego wysiłku. Przewaga fizyczna przeciwników i proste błędy w obronie, po których padały bramki były głównymi przyczynami porażek. Jednak dla chłopaków turniej był doskonałym przetarciem w walce i doświadczeniem piłkarskim, które mam nadzieję zaowocuje w rundzie wiosennej. Bardzo dobre zawody zagrali Filip Byczkowski, Robert Szymański, który kapitalnie zagrał w obronie oraz Arek Żuk, który w bramce raz za razem podpisywał się kapitalnym obrońcami strzałów starszych kolegów. W porównaniu do zeszłorocznego turnieju widzę duży postęp w grze moich zawodników i taka postawa może napawać optymizmem. Chcę również dodać, że z różnych przyczyn w turnieju nie wzięło udziału kilku podstawowych zawodników naszej drużyny – mówi trener Adam Zborowski.

fot. lipnica.pl