lipniczanka

Powrócili i wygrali

W niedzielę 28.06. o godz. 12.00 piłkarze Bytovii II Bytów rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Po dobrym meczu pokonali w Lipnicy miejscową Lipniczankę 4:2.

W upalne południe po raz pierwszy w tym roku bytowiacy wyszli na naturalną murawę. Początek spotkania był wyrównany, jednak pierwsi skuteczniej zaatakowali goście, kiedy to Bartosz Hering uciekł obrońcom i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza z Lipnicy. Chwilę później mogło być 0:2 jednak w ostatniej chwili obrońca Lipniczanki zablokował strzał z 10 m Rafała Zagdana. Gospodarze nie byli dłużni i przede wszystkim odgryzali się stałymi fragmentami, po których piłka mijała bytowską bramkę. W 24 min z podania Macieja Kuczkowskiego skorzystał Sebastian Jeżewski i w sytuacji jeden na jeden, na raty, pokonał golkipera rywali. W 30 min bliscy kontaktowej bramki byli miejscowi, jednak dobrymi interwencjami popisał się Bartosz Ryngwelski i dwukrotnie, w jednej akcji, z pustej bramki wybijali bytowscy obrońcy. Po chwili na 3:0 powinien podwyższyć Jakub Malich, jednak źle trafił w piłkę na 6 m i ta poleciała obok słupka. Co nei wykorzystali przyjezdni wykorzystali w 43 min miejscowi. Rzut wolny z 20 na ładną bramkę zamienił były zawodnik bytowskiego klubu, Krzysztof Kropidłowski.

Druga część układała się podobnie jak pierwsza, najpierw dwie bramki zdobyli zawodnicy z Bytowa i w samej końcówce drugiego gola dla gospodarzy strzelił K. Kropidłowski z rzutu karnego. Bytowiaków na 3:1 wyprowadził B. Hering, który uderzył z 13 m tuż przy słupku. W 73 min najmłodszy w ekipie, M. Kuczkowski wykończył strzałem głową zagraną piłkę z rzutu rożnego. Choć jeszcze dwukrotnie w sytuacji sam na sam znalazł się B. Hering i raz nawet trafił w poprzeczkę to wynik nie uległ już zmianie.

– Dobry mecz w naszym wykonaniu, choć zdarzały się błędy w ustawieniu i rozegraniu, to jednak należy pamiętać, że po raz pierwszy od 8 miesięcy wyszliśmy na boisko z naturalną murawą. Mam nadzieję, że w kolejnych sparingach będziemy grać coraz lepiej i nabierać doświadczenia, które przyniesie dobre wyniki w lidze – mówi trener Jacek Maszkowski.

LIPNICZANKA Lipnica – BYTOVIA II Bytów 2:4

BRAMKI: 0:1 B. Hering (15), 0:2 S. Jeżewski (24), 1:3 B. Hering (62), 1:4 M. Kuczkowski (73).

BYTOVIA II: B. Ryngwelski – M. Wdowiak, P. Leik, A. Spiczak Brzeziński, A. Szmidke, M. Błaszkowski, M. Kuczkowski, B. Hering, K. Zblewski, S. Jeżewski, R. Zagdan oraz D. Kowalonek, B. Wolski, Sz. Tochman, M. Łangowski, Ł. Marcinkowski, J. Malich.

fot. Lipniczanka Lipnica