Porażka z Kaszubią

Niestety nasze rezerwy przegrały w 14. kolejce ligi okręgowej 1:2 z Kaszubią Studzienice. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Bartosz Hering.

Od początku spotkania przewagę osiągnęli bytowiacy, którzy już w 2 minucie powinni wyjść na prowadzenie, jednak Bartosz Hering w pojedynku sam na sam przegrał z golkiperem rywali. Chwilę później dobry strzał oddał Rafał Zagdan, lecz piłka minęła słupek, a po chwili uderzenie zza szesnastki obronił bramkarz.

Goście śmielej zaatakowali po 20 min. Najpierw bezpośrednio zagrana piłka z rzutu rożnego spadła na poprzeczkę, by w 32 min w niegroźnej sytuacji spod linii bocznej boiska uderzona piłka wylądowała w samym okienku bramki Macieja Czyżniewskiego. Do końca pierwszej połowy bytowiacy dążyli do wyrównania, jednak wciąż raziła nieporadność pod bramką rywala.

Druga część meczu to w dalszym ciągu próby odrabiania strat i kolejne dwie bardzo dobre okazje Heringa, któremu na przeszkodzie stawał bramkarz ze Studzienic. Dopiero w 81 min bytowski napastnik zdołał się przełamać i piłka wylądowała w siatce Kaszubii. Bytowiacy dążyli do zwycięstwa, stawiając bardziej na atak niż na obronę. W 85 min bliscy powodzenia byli przyjezdni, kiedy to napastnik przeciwnika walczył z Przemysławem Leikiem i naciskany przez bytowskiego obrońcę nie uderzył na tyle precyzyjnie, by pokonać Czyżniewskiego.

Jeszcze lepszą okazję w ostatniej minucie spotkania mieli zawodnicy z Bytowa. Wtedy na strzał zdecydował się Maciej Błaszkowski, do odbitej piłki dopadł Sebastian Jeżewski, który uderzył z 7 metra, lecz piłkę na linii bramkowej wybił jeden z obrońców. Co nie udało się gospodarzom, udało się w ostatniej akcji spotkania gościom. Do dośrodkowanej z rzutu rożnego piłki dopadła jedne z rywali i głową wpakował piłkę do bytowskiej bramki, dając zwycięstwo swojej drużynie.

– Na pewno zawiodła skuteczność, bo kilka sytuacji stworzyliśmy bardzo dobrych i powinny zakończyć się one bramkami. No ale w piłce tak jest, że wygrywa ten, który wpakuje piłkę do siatki, a nie ten, kto stworzy więcej sytuacji. Więcej bramek zdobyli rywale i gratulacje, a my walczymy dalej, aby w kolejnym spotkaniu zdobyć 3 punkty – powiedział po meczu trener Jacek Maszkowski.

BYTOVIA II Bytów – KASZUBIA Studzienice 1:2
BRAMKA: 1:1 B. Hering (81′).
BYTOVIA II: M. Czyżniewski – A. Spiczak Brzeziński, M. Wdowiak, P. Leik, K. Zblewski, M. Błaszkowski, M. Kuczkowski (76′ W. Treder), D. Urban (57′ S. Jeżewski), J. Malich (57′ Sz. Tochman), B. Hering, R. Zagdan (57′ B. Wolski).