Porażka w Pobłociu

19 października drużyna rezerw Bytovii rozegrała wyjazdowy mecz w Pobłociu z miejscową Jantarią. Po bezbarwnej grze, zasłużenie przegrała 1:3.

Ubytki kadrowe, spowodowane powołaniami do pierwszej drużyny na mecz w Legionowie (M. Błaszkowski, S. Jeżewski, A. Szmidke), okazały się zbyt duże, a juniorzy zastępujący ich w tym meczu nie podołali wyzwaniu. Gospodarze, grając najczęściej długimi podaniami, bezlitośnie wykorzystali błędy w obronie naszego zespołu i już po 20 minutach prowadzili 2:0. Przy pierwszym golu przysnął przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasz Marcinkowski i zawodnik gospodarzy bez trudu, głową pokonał Bartosza Ryngwelskiego. Kilka minut później, Karol Żmuda Trzebiatowski pozwolił na dokładne dośrodkowanie piłki z lewej strony boiska, a błąd w kryciu Adama Spiczak Brzezińskiego wykorzystał ponownie strzałem głową pomocnik gospodarzy. Również młodzi bytowiacy stworzyli sobie dogodne sytuacje, ale w 23 min Przemysław Leik przestrzelił z kilku metrów, zaś dośrodkowanie z prawej strony Szymona Tochmana, po ziemi, nie znalazło adresata, pomimo przewagi liczebnej zawodników Bytovii. W 31 min bramkarz z Pobłocia faulował Jakuba Malicha i P. Leik wykorzystał rzut karny. W drugiej połowie niewiele się działo. Gospodarze w dalszym ciągu zagrywali w pole karne Bytovii długie piłki, po których kilkakrotnie dochodziło do groźnych sytuacji. Dobrze bronił jednak B. Ryngwelski. Niestety, po kolejnym juniorskim błędzie, nie zdołał uchronić naszego zespołu przed utratą trzeciej bramki. Tym razem nasza młodzież zagrała niemrawo i ligowe punkty pozostały w Pobłociu.

– Silniejszy fizycznie zespół gospodarzy w prosty sposób ograł naszą młodzież. Chaos w indywidualnych poczynaniach obronnych niektórych juniorów, kosztował nas utratę trzech bramek. Kilka dobrych akcji ofensywnych, to zdecydowanie za mało, by powalczyć z Jantarią o korzystny wynik. Ubytek czterech, podstawowych graczy okazał się niestety kluczowy – mówi trener Artur Chajecki.

JANTARIA Pobłocie – BYTOVIA II Bytów 3:1

BRAMKI: 1:0 T. Kwidziński (5), 2:0 R. Powideł (20), 2:1 P. Leik (31-k), 3:1 K. Iwanicki (54).

JANTARIA: R. Klanczkowski – T. Klamerus (60 T. Żółć), P. Domański, T. Kwidziński, R. Powideł (60 P. Bronk), A. Mielewczyk, K. Iwanicki, K. Stencel, T. Okrój (60 A. Reńkas) K. Wolski (60 W. Klamerus), P. Roder.

BYTOVIA: B. Ryngwelski, M. Wdowiak, P. Leik, A. Spiczak Brzeziński, K. Żmuda Trzebiatowski (87 M. Łangowski), Ł. Marcinkowski (73 W. Treder), J. Malich (40 K. Cecot), Sz. Tochman, B. Wolski, B. Hering, H. Syldatk.

ŻÓŁTE KARTKI: R. Klanczkowski, A. Mielewczyk – P. Leik, Ł. Marcinkowski, J. Malich, H. Syldatk.

SĘDZIOWIE: Ł. Jach – K. Lipski – S. Barczyński.