Pierwsza porażka

Junior B Bytovii przegrał na wyjeździe z Gedanią Gdańsk 2:6. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Szulfer i Somionka.

W 12’ po składnej akcji MKS Bytovia wyszła na prowadzenie, a bramkę zdobył Szulfer silnym uderzeniem po ziemi. Chwilę po tym powinno być dwa zero, ale strzał „Szulfiego” obronił bramkarz. W 28’ gdańszczanie doprowadzili do wyrównania i już od tej pory przejęli inicjatywę. Tuż przed przerwą padła kolejna bramka dla Gedanii, tym razem z rzutu karnego.

Druga cześć spotkania i kolejne trafienie Gedanii podcięło całkowicie skrzydła Bytovii. Bramki padały kolejno w 43’, 56 ‘ i 60’. Zdołaliśmy odpowiedzieć jeszcze trafieniem Somionki, by po chwili stracić szóstą bramkę.

– Początek meczu nie wskazywał na tak wysoką porażkę. Zawodnicy nie zagrali tego, czego od nich oczekuję. Za dużo błędów popełniliśmy w tym spotkaniu, aby wywieźć jakiś punkt z Gdańska – ocenia trener Mateusz Śmigiel.

5. KOLEJKA – JUNIOR B: Gedania Gdańsk – MKS Bytovia Bytów 6:2

BRAMKI: F. Szulfer, D. Somionka

BYTOVIA: A.Stachyra (60’ D.Cyrson), Ł.Marcinkowski (60’ D.Orłowski), O.Depka Prądzyński, K. Szariak (34’ Sz.Pruss), D.Somionka, M.Kuczkowski, Ł.Kurs, M.Leik (50’ B.Hering), J.Malich (71’ M. Wirkus), B.Wolski (50’ W.Treder), F.Szulfer (60’ J. Czapiewski).