Piąte miejsce w Givova Cup

24 lutego piłkarze juniora C uczestniczyli w turnieju halowym piłki nożnej Givova Cup 2019. W turnieju wzięło udział 8 zespołów podzielonych na dwie grupy.

Nasz zespół trafił do grupy B wraz z drużynami KS Speranda Gałąźnia Wlk., MKS Lew Lębork II oraz KP Zaspa. W pierwszym meczu z Zaspą nasi zawodnicy bez problemu pewnie pokonali przeciwników 2:0 po bramkach Wojach i Maliszewskiego. W drugim meczu zremisowaliśmy 0:0 ze Sperandą. Mecz był zacięty i bardzo wyrównany. Ostatni mecz w grupie decydował o awansie do grupy złotej lub srebrnej. Niestety po słabym meczu ze strony naszych graczy przegraliśmy 1:3 z drużyną Lwa Lębork II. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Kobiela. Ten mecz zdecydował, że zagraliśmy w grupie srebrnej, w której walczyliśmy o miejsce 5-8. W grupie tej rozegraliśmy trzy mecze, remisując 1:1 z Gryfem Słupsk i wygrywając z GAP Bruskowo i KP Zaspa. Tym samym wywalczyliśmy V miejsce w turnieju jako lider grupy srebrnej. W turnieju I miejsce zajął zespół Lew Lębork I, II miejsce KS Speranda Gałąźnia Wlk, a III miejsce Lew Lębork II. Najlepszym strzelcem naszego zespołu został Ksawier Wojach. Bardzo dobre zawody rozegrali w tym dniu Szymon Maliszewski i Mikołaj Kobiela.

– Pozostaje po turnieju niedosyt i żal za zbyt łatwo przegrany mecz z Lęborkiem. Chłopcy pokazali dobry futbol, ale zabrakło im determinacji i takiej sportowej złości do osiągnięcia sukcesu – mówi trener Adam Zborowski.

Skład zespołu: Żuk, Wojach, Łącki, Łoza, Recław, Kobiela, Zygier i Maliszewski.