junior b

Odrobione straty

Junior B Bytovii zremisował z KP Starogard Gdański 2:2, choć po pierwszej połowie przegrywał 0:2.

W 4. kolejce bytowiacy gościli zawodników ze Starogardu. Już w 3’ gospodarze powinni prowadzić, ale Wolski przekombinował zamiast uderzać z dogodnej sytuacji. W 30’ goście, a dokładnie kapitan drużyny KP, umieścił piłkę w siatce, główkując po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Cztery minuty później było już 2:0 dla przyjezdnych. Bytovia także miała stuprocentowe okazje, a najlepszą zmarnował Kurs.

W drugiej połowie czarno-biało-czerwoni zaczęli dominować, a KP grał z kontry. Bardzo dobrze dysponowany Stachyra nie dał sobie wpuścić więcej bramek. W 55’ Bytovia zdobyła bramkę kontaktową, a na listę strzelców wpisał się Somionka po uderzeniu głową. Od tego momentu akcja toczyła się raz pod jedną bramką, raz pod drugą. W 69’ doprowadziliśmy do wyrównania. „Kursik” wykorzystał błędy obrońców i bramkarza Starogardu i umieścił piłkę w bramce. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, chociaż jedna i druga drużyna miała ku temu okazje.

– Nie zagraliśmy dobrego spotkania. I tak jednak udało nam się wyrównać, mimo że przegrywaliśmy 0:2. W końcówce przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się o zwycięstwo, zabrakło niewiele. W bramce świetnie spisywał się Aleks Stachyra, kilka razy ratując nas przed utratą gola, ale w końcu od tego jest, aby pomagać drużynie – komentuje trener Mateusz Śmigiel.

4.KOLEJKA – JUNIOR B: MKS BYTOVIA BYTÓW – KP STAROGARD GDAŃSKI 2:2

BRAMKI: D.Somionka, Ł.Kurs

BYTOVIA: A.Stachyra, Ł.Marcinkowski (75’ Cz.Krawiec), O.Depka Prądzyński, Sz.Pruss (41’ K.Szariak), D.Somionka, M.Kuczkowski, Ł.Kurs, M.Leik, B.Hering (50’ Sz.Tochman), F.Szulfer, B.Wolski (67’ J.Malich) oraz D.Cyrson, W.Treder, M.Turowski.