Nieudany początek

Junior B Bytovii przegrał na własnym stadionie z Jaguarem Gdańsk 1:3 na inaugurację rundy wiosennej Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych.

W drugiej minucie po stałym fragmencie gry zawodnicy przyjezdni zdobyli bramkę po uderzeniu głową. Niedługo później wyrównał bezpośrednio z rzutu rożnego Michał Leik. W pierwszej części obie drużyny dochodziły do okazji na podwyższenie wyniku, lecz bardzo dobrze spisywali się obaj bramkarze. Najlepsze okazje zmarnowali J.Malich, który uderzył w słupek i dwukrotnie B.Hering, który zwlekał z oddaniem strzału. Druga połowa toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 70 minucie po ładnym uruchomieniu piłką prostopadłą zawodnicy Jaguara pokonali A.Stachyrę. W 80 minucie ponownie z rzutu rożnego przyjezdni dobili bytowiaków. Zawodnicy Bytovii w drugiej połowie zagrali bardzo słabo, nie stwarzając sobie żadnej dogodnej sytuacji.

– Nie tak miał wyglądać mecz i musimy wyciągnąć wnioski z ogromnych błędów, jakie popełnialiśmy w tym spotkaniu. Szkoda, że po dobrych zimowych sparingach przyszła liga i wróciły stare demony i ponownie tracimy punkty na własnym boisku – mówi trener Mateusz Śmigiel.

MKS Bytovia Bytów- Jaguar Gdańsk 1:3

Bramka: M.Leik

Skład: A.Stachyra – Ł.Marcinkowski, D.Somionka, O.Depka Prądzyński (77 J.Pawłowski), A.Spiczak Brzeziński (80 Sz.Pruss), M.Leik, Sz.Tochman, B.Wolski, J.Malich, F.Szulfer (70’ Ł.Kurs), B.Hering oraz M.Wirkus, D.Cyrson, H.Malich, D.Orłowski.