bytovia zmiana

Liczbowy zawrót głowy

W oparciu o dane z raportu firmy InStat i analizy 90minut.pl przygotowaliśmy dla Was zestawienie liczb, które w różny sposób dotyczą Bytovii.

5 – tyle asyst ma jak na razie Michał Jakóbowski. Jest to najlepszy wynik z całej drużyny.

7 – tyle goli ma na swoim koncie nasz najlepszy strzelec – Juliusz Letniowski.

8 – tyle bramek zdobyła Bytovia zza pola karnego. To najlepszy wynik spośród wszystkich klubów Fortuna 1 Ligi.

11 – tyle kluczowych podań średnio na mecz wykonuje Bytovia.

12 – tyle trafień zaliczyli nasi rywale w meczach z Bytovią po stałych fragmentach gry.

14 – aż tyle razy Maksymilian Hebel wchodził z ławki rezerwowych, co dało mu drugie miejsce pod tym względem zaraz za Bartłomiejem Dudzicem (15).

14,5 – to średnia liczba strzałów na bramkę w jednym meczu, jeśli chodzi o “Czarne Wilki”. Lepsze są tylko ekipy Bruk-Betu Termaliki (14,6) i ŁKS-u Łódź (15,9).

19 – zaledwie tyle pojedynków w powietrzu średnio na mecz wygrywali czarno-biało-czerwoni, co czyni nas najgorszym zespołem w tym elemencie. Zdecydowanie lepiej radzimy sobie w pojedynkach na ziemi.

19 – tylko tylu zawodników zagrało w Bytovii w rundzie jesiennej. To najmniejsza liczba graczy ze wszystkich klubów. W GKS-ie Katowice zdążyło już wystąpić 26 piłkarzy.

20 –  w tylu atakach, które przyniosły gola, brał udział Filip Burkhardt. Wyprzedza go tylko Łukasz Sierpina (23).

22 – tyle piłek w jednym meczu odzyskał Łukasz Wróbel. Działo się to podczas szalonego meczu w Olsztynie ze Stomilem (2:3).

24:44 – średnio tyle czasu na spotkanie podopieczni Adriana Stawskiego posiadają piłkę.

35 lat i 192 dni – w takim wieku bramkę strzelił Łukasz Wróbel. Czyni go to drugim najstarszym strzelcem Fortuny 1 Ligi w tym sezonie.

36 lat i 148 dni – w takim wieku w meczu w Olsztynie zagrał Krzysztof Bąk. To trzeci najstarszy piłkarz, który wystąpił jesienią w lidze.

51 – tyle punktów uzyskała Bytovia w klasyfikacji Fair Play. Daje to nam 5. miejsce w lidze, co czyni nasz zespół jednym z najbardziej czysto grających.

54 – tyle strzałów oddał jak na razie Juliusz Letniowski. 16 z nich było celnych, z czego 7 zakończyło się bramką.

61 – tyle udanych odbiorów zanotował Jakub Kuzdra – najwięcej w całej lidze.

75 – tyle razy faulowany był już w tym sezonie Michał Jakóbowski. To najwyższy wynik w pierwszoligowych rozgrywkach.

111 – tyle prób odbiorów wykonał najlepszy pod tym kątem w lidze Juliusz Letniowski. 55 razy udało mu się je zakończyć z dobrym efektem.

141 – to liczba dryblingów Michała Jakóbowskiego. Aż 79 prób było udanych. Nasz skrzydłowy średnio w jednym meczu wykonuje 7 dryblingów. Jakóbowski to również zawodnik, który wywalczył 3 rzuty karne, co jest najlepszym wynikiem w lidze.

199 – taką liczbę pojedynków w powietrzu stoczył Mateusz Kuzimski (trzeci pod tym względem). Wygrał 59 z nich.

222 – to najwyższy tzw. wskaźnik InStat w naszym zespole po jesieni. Statystycznie najlepiej wypadł Andrzej Witan.

700 – tyle wynosiła jesienią średnia widzów na meczach w Bytowie.

710 – to liczba minut jedynego obcokrajowca w naszej drużynie – Arsenija Procyszyna. Pod kątem minut zagranicznych piłkarzy Bytovia ma jeden z najniższych wskaźników i zajmuje tutaj trzecie miejsce od końca.

1890 – taką liczbą minut spędzonych na boisku może pochwalić się Andrzej Witan. Nasz bramkarz znalazł się wśród dwunastu piłkarzy, którzy jesienią rozegrali wszystkie mecze od początku do końca w Fortuna 1 Lidze.

2934 – tyle punktów w klasyfikacji Pro Junior System uzyskała Bytovia. To siódmy wynik w lidze. Gdybyśmy utrzymali miejsce na koniec sezonu, to nasz budżet zostałby zasilony kwotą 200 tys. złotych.