Lekcja od Pogoni

27 kwietnia nasz zespół juniora C rozegrał wyjazdowy mecz z Pogonią Lębork. O godzinie 11.00 sędzia główny rozpoczął zawody.

Pierwsze 9 min meczu wstrząsnęło naszym zespołem, po kilku niedokładnych podaniach i błędach w ustawieniu zespół gospodarzy objął wysokie prowadzenie aż 4:0. Taki obrót sytuacji podciął zupełnie skrzydła naszym zawodnikom i odebrał ochotę do gry. W grze nic nie wychodziło, a jak już miało być dobrze, to nasi zawodnicy trafiali w poprzeczkę, tak jak Maciej Trzebiatowski, który popisał się kapitalnym strzałem, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki Pogoni. Gra naszego zespołu zupełnie się posypała, a na domiar złego to zawodnicy gospodarzy strzelili jeszcze przed przerwą piątego gola. W 29 min meczu po podaniu Jakuba Paszki w pole karne do piłki dobiegł Maciej Trzebiatowski, który technicznym strzałem umieścił futbolówkę w bramce, ustalając wynik I połowy na 5:1. Druga połowa to w dalszym ciągu indywidualne błędy naszych zawodników, które skutkowały utratą jeszcze sześciu bramek. W 60 min meczu kapitalnym strzałem z rzutu wolnego z ok. 40 m popisał się Jakub Jażdżewski, który zaskoczył bramkarza Pogoni i zdobył drugą i ostatnią bramkę dla naszego zespołu. Niestety w tym dniu nie stać było naszego zespołu na lepszą grę i zmianę niekorzystnego wyniku.

– Szybko stracone cztery bramki podłamały moich zawodników i praktycznie ułożyły mecz, który kontrolowali do samego końca zawodnicy gospodarzy. Błędy w ustawieniu, brak asekuracji i zbyt dużo błędów indywidualnych były głównymi przyczynami wysokiej porażki. Mój zespół sprezentował przeciwnikom 7 bramek, których nie powinniśmy byli stracić. Prawdą jest też to, że zawodnicy Pogoni nie wykorzystali też kilku dogodnych sytuacji bramkowych. W tym dniu nie byliśmy w stanie skutecznie przeciwstawić się przeciwnikowi. W naszej drużynie bardzo dobre zawody rozegrali Jakub Jażdżewski oraz Mikołaj Kobiela, którzy swoją grą byli w stanie skutecznie walczyć z przeciwnikiem i to im należą się słowa uznania i brawa za postawę w grze – mówi trener Adam Zborowski.

POGOŃ Lębork – BYTOVIA Bytów – 11:2

Bramki: M. Trzebiatowski – 1, J. Jażdżewski – 1.

Bytovia: Żuk, Paszki, Łącki, Szymański, Zygier, Kropidłowski, Trzebiatowski, Byczkowski, Recław, Pela, Orłowski, Dargas, Kobiela, Jażdżewski.