Kolejne koszalińskie starcie

W sobotę o 11:00 rozpocznie się kolejne spotkanie Bytovii podczas trwającego okresu przygotowawczego. Tym razem naszym rywalem będzie Gwardia Koszalin.

Gwardia to drugi koszaliński zespół, z którym zmierzymy się w tym tygodniu. W środę graliśmy z Bałtykiem Koszalin, z którym nasz zespół wygrała 3:0, po trafieniach Piotra Giela, Daniela Ferugi i Adriana Bielawskiego. Gwardia to zespół, który w poprzednim sezonie występował w III lidze. Zawodnicy z Koszalina w minionym sezonie uplasowali się na 15. miejscu w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Na taki wynik złożyło się 10 zwycięstw, 3 remisy i aż 21 porażek.

Przed dwoma sezonami w koszalińskiej drużynie występował nowy zawodnik Bytovii Adrian Kwiatkowski, który latem dołączył do naszego klubu. W barwach Gwardii w sezonie 2017/18 w 32 meczach w II lidze zdobył 3 gole.

Bytovia ma za sobą już dwa sparingi podczas trwającego okresu przygotowawczego. Przed tygodniem nasz zespół przegrał z Lechią Gdańsk, natomiast w środę czarno-biało-czerwoni wygrali z Bałtykiem Koszalin 3:0. Latem tego roku doszło do sporej rewolucji w kadrze naszego zespołu. Wielu zawodników opuściło nasz klub, jednak do drużyny dołączyli również nowi piłkarze. Tylko w tym tygodniu umowy z naszym zespołem podpisali: Piotr Giel, Kacper Kawula i Adrian Bielawski.

Znamy już także dokładne terminy wszystkich kolejnych sparingów Bytovii. W poniedziałek o 18.00 zagramy w Gniewinie z Beitarem Jerozolima, w środę o 17.00 w Bytowie zmierzymy się z Radunią Stężyca, a w następną sobotę naszym przeciwnikiem będzie Chojniczanka Chojnice. Towarzyskie starcie z lokalnym rywalem odbędzie się o 11.00 na głównym boisku w Chojnicach przy ul. Mickiewicza 12.

Bytów, godz. 11:00, MKS Bytovia Bytów – Gwardia Koszalin