Gramy z ostatnimi

W sobotę podopieczni Adriana Stawskiego zmierzą się na wyjeździe z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Legionovią Legionowo. Początek meczu o 15:30.

Nasz sobotni rywal to obecnie czerwona latarnia rozgrywek. Legionovia zamyka stawkę II-ligowych zespołów. Do tej pory zawodnicy z Legionowa zdobyli zaledwie 7 punktów w 13 meczach. Zwycięstwo udało im się wywalczyć tylko dwa raz, raz dzielili się punktami z rywalem, natomiast aż 10-krotnie schodzili z boiska pokonani. Gospodarze jutrzejszego spotkania stracili do tej pory także najwięcej goli. Strzegący na przemian bramki Legionovii: Paweł Błasznowski oraz Jakub Stefaniak aż 26 razy musieli wyciągać piłkę z siatki.

Zespół z Legionowa to beniaminek II ligi. Nie zaliczyli jednak długiej przerwy od rywalizacji na tym poziomie rozgrywkowym, bo trwała ona zaledwie rok. Wcześniej przez kilka sezonów Legionovia grała w II lidze. Poprzedni sezon spędziła jednak o klasę niżej. Pod wodzą Marcina Sasala zespół został mistrzem I grupy III ligi i mógł świętować awans. Trener Sasal nie dostał jednak zbyt długiego kredytu zaufania od włodarzy podwarszawskiego klubu. W połowie września klub rozstał się z tym szkoleniowcem i zatrudnił na jego miejsce pochodzącego z Ukrainy Serhija Zajcewa. Pod jego wodą Legionovia zdobyła jak na razie 4 punkty.

Bytovia natomiast ma za sobą kolejny mecz z drużyną, która plasowała się w górnej połowie tabeli. Przed tygodniem “Czarne Wilki” pokonały przed własną publicznością po zaciekłym meczu Stal Rzeszów 3:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Adrian Liberacki, Daniel Feruga oraz Piotr Giel. Spotkanie z rzeszowianami spowodowało jednak, że Bytovia będzie musiała grać m.in. bez kapitana Krzysztofa Bąka, który w tym meczu obejrzał czwartą żółtą kartkę. Skorzystał jednak z tego Sebastian Jeżewski, który do tej pory był etatowym zawodnikiem zespołu rezerw, a który został włączony do kadry pierwszego zespołu i pojechał na mecz do Legionowa. Młodemu piłkarzowi Bytovii życzy samych sukcesów! Liczymy również na dobry występ naszego zespołu. Trzymajmy jutro mocno kciuki za to, że trzy punkty wrócą do Bytowa.

Wszystkich, którzy nie będą mogli pojechać do Legionowa, a chcieliby zobaczyć mecz “Czarnych Wilków” na żywo, to zapraszamy do wykupienia dostępu do transmisji na platformie TVCOM. Mecz Bytovii w Legionowie będzie dostępny TUTAJ.

Legionowo, godz. 15:30, Legionovia Legionowo – MKS Bytovia Bytów