Górnik – Bytovia 2:0

Bytovia przegrała na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 0:2. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Przemysław Banaszak, dwukrotnie wykorzystując rzut karny.

Górnik Łęczna – MKS Bytovia Bytów 2:0 (1:0)

Bramki: Przemysław Banaszak 42 (k), 79 (k)

Górnik: 44. Adrian Kostrzewski – 6. Paweł Sasin, 25. Paweł Baranowski, 2. Tomasz Midzierski, 3. Leândro – 24. Michał Goliński (90, 93. Karol Turek), 7. Tomasz Tymosiak (58, 26. Adrian Cierpka), 8. Marcin Stromecki, 18. Bartosz Śpiączka, 9. Aron Stasiak – 19. Przemysław Banaszak.

Bytovia: 33. Maciej Gostomski – 2. Adrian Bielawski, 34. Adrian Piekarski, 5. Krzysztof Bąk (64, 14. Adrian Kwiatkowski), 29. Michał Rutkowski, 37. Adrian Liberacki – 9. Piotr Giel, 20. Daniel Feruga, 55. Paweł Zawistowski, 11. Michael Ameyaw (57, 8. Mateusz Szela) – 68. Karol Czubak.

żółte kartki: Tymosiak, Banaszak, Sasin, Kostrzewski, Śpiączka, Cierpka – Piekarski, Bielawski, Bąk, Rutkowski, Feruga, Szela.
czerwone kartki: Aron Stasiak (82. minuta, Górnik, za uderzenie przeciwnika) – Adrian Bielawski (77. minuta, Bytovia, za drugą żółtą).

sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).

ZAPIS RELACJI TEKSTOWEJ NA ŻYWO:

Do składu po kontuzji wraca kapitan Krzysztof Bąk. Z powodu żółtych kartek nie zagrają dzisiaj z kolei Deleu i Przemysław Lech.

1′ Zaczynamy!

6′ Brzydki faul Tymosiaka, za co obejrzał żółtą kartkę.

10′ Źle wrzucił piłkę z rzutu wolnego Zawistowski, przez co nie stworzyliśmy zagrożenia.

11′ Strzelał Banaszak, ale daleko obok bramki.

13′ Obecnie w Łęcznej dobre warunki atmosferyczne, lecz na godzinę przed meczem przeszła na Lubelszczyźnie ogromna ulewa, momentami widać, jak woda zalega na murawie.

18′ Śpiączka spróbował przelobować Gostomskiego z dalszej odległości, uderzył jednak za wysoko.

21′ Groźnie pod naszą bramką, dośrodkowanie z rzutu rożnego na krótki słupek, musiał napracować się “Gostom”.

25′ Łatwo przedarł się przez naszą defensywę Stasiak, uderzał z 14 metra, ale dobrze ustawiony nasz golkiper.

29′ Dużo aktywniejsi gospodarze, tym razem z dystansu próbował Tymosiak, ale znów wysoko nad poprzeczką.

30′ Przerwa na wodę.

34′ Żółta kartka dla Piekarskiego, który nieprzepisowo powstrzymał rywala.

38′ Znów upomnienia kartkowe – tym razem dla Banaszaka z Górnika i Bielawskiego z naszej drużyny.

40′ Dobre wstrzelenie piłki w pole karne przez Czubaka, szkoda, że nikt nie przeciął tego podania.

41′ Żółta kartka dla Bąka i rzut karny dla Górnika…

42′ GOL dla Górnika. Banaszak zmylił Gostomskiego i zielono-czarni prowadzą.

42′ Kolejna kartka, tym razem za faul upomniany Sasin.

44′ Uderzał z rzutu wolnego Feruga, ale broni bramkarz Górnika.

45′ Dwie minuty doliczone.

45+1′ Świetnie zachował się Czubak, niewiele zabrakło naszemu snajperowi, który strzelił obok słupka!

45+2′ Koniec I połowy. Stwarzaliśmy sytuacje po stracie bramki, ale na tablicy wyników 1:0 dla Górnika.

46′ Zaczynamy drugą połowę.

50′ Pokazał swoją szybkość Banaszak, na szczęście wybija Bielawski. Chwilę później próbował Stromecki, to była dobra próba podopiecznych Kamila Kieresia.

52′ Faulowany tuż przed polem karnym Zawistowski, będzie rzut wolny dla Bytovii.

54′ Piłka odbija się od muru. Mamy rzut rożny, a za chwilę kolejny.

57′ Zmiana wśród “Czarnych Wilków”. Szela za Ameyawa.

58′ Cierpka za Tymosiaka w drużynie Górnika.

62′ Łapie dośrodkowanie Gostomski.

64′ Kwiatkowski zmienia Bąka, ofensywna zmiana Bytovii.

70′ Żółta kartka dla Rutkowskiego.

72′ Nieudany strzał Cierpki.

76′ Przerwa na uzupełnienie płynów.

77′ Kolejny rzut karny dla Górnika, za drugą żółtą kartkę wylatuje z boiska Bielawski…

79′ 2:0. Banaszak ponownie bezbłędny z 11 metrów.

81′ Dobra wrzutka Kwiatkowskiego, Giel niecelnie.

82′ Stasiak ukarany czerwoną kartką za odepchnięcie Liberackiego.

87′ Żółta kartka dla Kostrzewskiego, sporo kartek dzisiaj w Łęcznej.

88′ Jakżeby inaczej, żółta kartka, tym razem zobaczył ją Śpiączka.

89′ Złe dośrodkowanie Szeli, od bramki golkiper Górnika.

90′ Pięć minut dolicza arbiter.

90+1′ Kolejne kartki – upomniany Feruga i Cierpka

90+2′ Czerwoną kartką ukarany Sergiusz Prusak, trener bramkarzy gospodarzy.

93′ Żółta kartka dla Szeli.

94′ Zmiana w Górniku, Turek za Banaszaka.

Koniec spotkania. Dość wyrównane i kartkowe starcie w Łęcznej, lecz nie przywozimy punktów do Bytowa. Po dwóch rzutach karnych przegrywamy 0:2.