Efektowne trzy punkty

Zespół Juniora B Bytovii Bytów pokonał Cartusię Kartuzy aż 4:0. Po dwóch kolejkach podopieczni Mateusza Śmigla mają komplet punktów.

W pierwszym spotkaniu na własnym stadionie Bytovii przyszło się zmierzyć z zawodnikami Cartusii Kartuzy. Od początku przewagę objęli zawodnicy z Bytowa. Już w 2 minucie padła bramka , ale sędzia liniowy pokazał spalony. Po chwili piłka znowu znalazła się w siatce i tym razem już prawidłowo, a na listę wpisał się Szulfer. W 24 minucie było już 2:0. Bramkarz gości obronił piękne uderzenie z woleja Wolskiego, ale przy dobitce „Micha” nie miał już szans. Jeszcze w pierwszej połowie Szulfer zmarnował dwie dogodne okazje, które powinien zamienić na bramkę. W drugiej połowie znowu dominowali bytowiacy. Po przerwie składnie przeprowadzoną akcję wykończył Szulfer. Zawodnicy Cartusii odpowiadzieli strzałem w poprzeczkę z rzutu wolnego. W 54 minucie wynik spotkania ustalił Hering, który minął kilku rywali i umieścił piłkę w siatce. Dogodne sytuacje na okazalszy wynik końcowy zmarnowali jeszcze Orłowski i Jakub Malich.

– Zagraliśmy kolejny dobry mecz i zasłużenie wygraliśmy. Wypracowaliśmy sobie dużo sytuacji strzeleckich i ładnych akcji. Teraz już myślimy o kolejnym rywalu – Kaszubii, z którą zagramy w niedzielne popołudnie w Kościerzynie – mówi trener Mateusz Śmigiel.

2. KOLEJKA – JUNIOR B: MKS BYTOVIA BYTÓW – CARTUSIA KARTUZY 4:0

BRAMKI: F.Szulfer x2, M. Leik, B. Hering

BYTOVIA: A. Stachyra, D. Kowalonek, O. Depka Prądzyński, Sz.Pruss (41’ H.Malich ), D.Somionka (60’ M. Turowski), M.Kuczkowski (55’ Ł.Marcinkowski), Ł. Kurs (45’ J. Malich), M. Leik (55’ Sz.Tochman), B.Hering, F.Szulfer (55’ D.Orłowski), B. Wolski (60’ M.Wirkus).